Selahattin Adıgüzeller

Selahattin Adıgüzeller

iletisim@bursadabugun.com

İsmet Bey, var mısınız köftesine iddiaya?

22 Eylül 2021 Çarşamba, 07:18
A

Yayın Yönetmenimiz Yaman Kaya, önceki gün köşesinde İnegöllüleri heyecanlandıran ve umutlandıran güzel bir gelişmeyi aktardı.

Heyecan ve umuda vesile olan MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman'ın ilçeyi ziyareti sırasında yaptığı şu ilginç yorumdu:

"İnegöl'ün potansiyeli itibari ile uzunca yıllardır dile getirilen haklı olarak kamuoyunun artık sabrının taşma noktasına geldiği il olmak hususundaki beklentinin karşılık bulmasının zamanı geldi. Bu konuda gerek MHP olarak biz gerek Cumhur İttifakı olarak AK Parti'nin Bursa'dan seçtiğimiz milletvekillerinin farklı bir düşüncesi olduğunu zannetmiyorum. Zaman zaman bunu kendi aramızda konuşuyoruz. İnşallah 2023 yılında 100 il 1.000 ilçe hedefini birlikte ortaya koyacağımız irade ile hayata geçireceğimizi umut ediyorum." 

Yaman kardeşimin ses getiren yazısında belirttiği gibi İnegöl nüfusu ve ekonomisiyle mevcut birçok ilden kat kat büyük...

İl olmayı çoktan hak ediyor.

Ne var ki, bu konu yıllardır hem ilçenin hem Bursa'nın gündeminde...

İl olacak mı, olmayacak mı tartışması, ben mesleğe başladığım gün de vardı, meslekte kaşımızın kılları ağardı hala devam ediyor!

Yapılan basın toplantılarını, eylem ve protestoları geçmişte muhabir olarak çok izledim, siyasilerin vaatlerini ise yazar olarak köşemde defalarca yazdım.

Bursa ve İnegöl basınında çıkan "İnegöl il olmalı" başlıklı haber ve yorumları toplasak ilçeden Ankara'ya duble yol olur!

Özellikle seçim dönemleri bütün partilerin vaatleri arasındadır ama iktidara gelen pek yanaşmaz gerçekleştirmeye, sadece muhalefet sürdürür ısrarını...   

CHP söyleyip duruyordu ne zamandır...

Fakat bu defa gündeme getiren ittifak ortağı partinin etkili ismi olunca ister istemez daha bir dikkat çekti.

Yine yeniden, bir daha il olma hayalini kurmaya başladı İnegöllüler...

Peki Büyükataman'ın dediği gibi 2023 yılında İnegöl hedeflenen 100 il arasında olur mu?

Bence olmaz!

Köftesinin lezzeti, porsiyonu artsa da, mobilyası dünyanın dört bir yanına ulaşsa da, ihracat rakamları göğüs kabartsa da, Mezitler'in sayısı, pırasasının boyu iki katına çıksa da, Oylat'ın suyu Kovid-19 dâhil bin bir derde şifa olsa da, ilçede bisiklet kullananların sayısı yayaları geçse de olmaz!     

Keşke olsa!

En azından 2024 yerel seçimleri bitmeden çok zor görünüyor...

Bu konuda iddialıyım. İsteyen herkesle hatta İsmet Bey'le de İnegöl köftesi ısmarlamacasına iddiaya girmeye hazırım!

Son olarak diyorum ki;

Köftenin yanında severim piyazı  

İnegöl il olmak için daha çok bekler yazı!

 

 


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları