''Ukrayna ile türbin motorları konusunda iş birliği yapılacak''
"Ukrayna ile türbin motorları konusunda iş birliği yapılacak"

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, "Ukrayna ile türbin motorları konusunda iş birliği yapılacak. Akıncı İnsansız Hava Aracı'nda kullanacağımız motorların ortak üretimi, Türkiye'de üretimi söz konusu. Birbirini tamamlayan yeteneklere sahip 2 farklı ülke olarak görebilirsiniz. O yüzden bu iş birliği her iki ülke açısından çok olumlu sonuçlar doğuracak. Savunma sanayisinde ülkemiz son 15 yılda millileşme vizyonuyla büyük bir atılım yaşadı. Yerlilik oranı yüzde 15'lerdeyken yüzde 65'lere kadar çıktı. Bu Bayraktar TB2'de yüzde 93" açıklamasında bulundu.

18 Eylül 2019 / Ekonomi

Bakan Pakdemirli: Pancar üretiminde yüzde 11 artış bekleniyor
Bakan Pakdemirli: Pancar üretiminde yüzde 11 artış bekleniyor

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, nişasta bazlı şeker kotasının yüzde 2,5'a düşmesiyle birlikte 1, 5 milyon ton ilave pancar kotası oluştuğunu belirterek, ''Nişasta bazlı şeker kotası, 2018 yılında yüzde 10'dan yüzde 5'e, 2019 yılında ise yüzde 2,5'a düşürüldü. Böylelikle çiftçimizin, ilave 1, 5 milyon ton pancarı kota kapsamında üretmesi sağlandı. Yaptığımız bu düzenleme doğrultusunda ülkemizde pancar üretimi artmakta, 2019 yılında bir önceki yıla göre pancar üretiminde yüzde 11'lik bir artış beklenmekte'' dedi.

18 Eylül 2019 / Ekonomi

''30 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak için daha fazla zaman ayırmak gerekiyor''
"30 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak için daha fazla zaman ayırmak gerekiyor"

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "İran ile ilişkilerimiz yapıcı ve iş dünyasının önünü açıcı bir yön almaktadır. Tercihli Ticaret Anlaşması'nı daha etkin kullanarak ticaret hacmini yeniden ivmelendirmeye kararlıyız. İnşallah en kısa zamanda tercihli ticaret kapsamındaki ürünlerin Türkiye'den ticaretinin önü açılacak. Türkiye'den temin edebilecekleri ürünler varsa öncelik Türkiye olacak" açıklamasında bulundu.

18 Eylül 2019 / Ekonomi

Yerli milli kamikaze drone KARGU savaşa hazır halde Serbest piyasada altın fiyatları (Gram altın ne kadar oldu?)	''Ukrayna ile türbin motorları konusunda iş birliği yapılacak'' ''Hedefimiz 2023'te ihracatımızı 500 milyar dolara çıkarmak'' Bakan Pakdemirli: Pancar üretiminde yüzde 11 artış bekleniyor Ejder meyvesi 'yok sattı' ''30 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak için daha fazla zaman ayırmak gerekiyor'' Türkiye'nin doğal taş ihracatı artıyor İran'dan Gazipaşa- Alanya Havalimanı'na charter uçuş kararı Borsa ilk yarıda düştü