Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İsmet Büyükataman: ''Kılıçdaroğlu'nun ekim ayında erken seçim çığırtkanlığı yapması tam bir fiyaskodur''
İsmet Büyükataman: "Kılıçdaroğlu'nun ekim ayında erken seçim çığırtkanlığı yapması tam bir fiyaskodur"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Ağustos ayında hatırlanacağı üzere 'Benim yada bir başkasının erken seçim istemesinin bir anlamı yok' diyen, eylül ayında 'Seçimler 2023'te olacak, bugünden cumhurbaşkanı adayı tartışması yapmak gereksiz' diyen Kılıçdaroğlu'nun ekim ayında erken seçim çığırtkanlığı yapması tam bir fiyaskodur." dedi.

24 Ekim 2020 / Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azmin elinden, imanın elinden hiçbir şey kurtulmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azmin elinden, imanın elinden hiçbir şey kurtulmaz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de AK Parti'nin 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. 'Bu sabah İlhan Aliyev gardaşımla görüşmemizi yaptık.' diyen Erdoğan, 'Azeri televizyonunda spiker bayan kardeşimin o gözleri yaşlı olarak ağladığı anları kendisiyle paylaştım... Ve şu anda Azeri kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar. Azmin elinden, imanın elinden hiçbir şey kurtulmaz.' ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Macron denilen zatın İslam ile, Müslümanlarla derdi nedir? Macron'un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var." diye konuştu. Kongrenin ardından kürsüye gelen Safiye teyze ile Erdoğan'ın diyaloğu izleyenleri gülümsetti. Safiye teyze, Erdoğan'a "Damadının adı Bayraktar mıydı? Onu ben çok severim, ona benim için sarıl. O çıktığında acı kahve içmiş gibi sevinirim" dedi.

24 Ekim 2020 / Siyaset

Çavuşoğlu, Sırbistan'ın yeni Meclis Başkanı Dacic ile görüştü Türkiye'den Mısır'a ''Suriye'' cevabı: Suçlamaları reddediyoruz Kılıçdaroğlu, BM'nin 75. kuruluş yıl dönümünü kutladı Babacan: Eğitimi 3 yaşında başlatacağız İsmet Büyükataman: ''Kılıçdaroğlu'nun ekim ayında erken seçim çığırtkanlığı yapması tam bir fiyaskodur'' CHP'li Öztrak: Anayasa Mahkemesi kararlarına uymamak anayasa ihlalidir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azmin elinden, imanın elinden hiçbir şey kurtulmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de Bakan Akar'dan S-400 açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan: BM daha demokratik insan odaklı yapıya kavuşmalı