Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu'ndan İznik Gölü'nde inceleme
Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu'ndan İznik Gölü'nde inceleme

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Ercan Barutçu ve komisyon üyeleri, İznik Gölü'ndeki çekilme ve kirliliği yerinde incelemek üzere Orhangazi'ye geldi. Komisyonun Orhangazili üyesi Selami Ekeman'ın verdiği önerge doğrultusunda inceleme başlatan komisyon üyeleri, gölden su çeken Gemlik Gübre'ye ait pompa istasyonu ve Orhangazi sahilindeki iskele bölgesinde incelemelerde bulundu.

25 Kasım 2020 / Bursa İznik

Bursa İznik'te Roma dönemine ait mezar taşı keşfedildi
Bursa İznik'te Roma dönemine ait mezar taşı keşfedildi

UNESCO'nun geçici miras listesinde bulunan Bursa'nın İznik ilçesinde, 8 insana ait kemiklerin bulunduğu 5'inci yüzyıla ait mezar odası keşfedildi. O dönemde yaşayan bir kadının, 48 yaşındaki eşi ve 14 yıl yaşındaki oğlu için yaptırdığı kayda geçirilen mezar taşında, "Kimsenin tabutu yok etmesine izin verilmemelidir. Kim onu yok ederse kıyamet günü Tanrı'ya hesap verecektir" ifadeleri yer aldı.

24 Kasım 2020 / Bursa İznik

Bursa İznik Belediyesi'nde sosyal denge tazminat sözleşmesi imzalandı Bursa İznik Gölü'ne akan derenin suyu siyaha büründü Bursa'da kaçak kazı yapan 5 şüpheli yakalandı Bursa İznik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlandı Bursa İznik'in ''Müşküle üzümü''nün üretimi artırılacak Bursa'da traktör ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu'ndan İznik Gölü'nde inceleme Bursa'da yalnız yaşadığı evde çıkan yangında öldü Bursa İznik'te Roma dönemine ait mezar taşı keşfedildi Bursa İznik'te bina yapılacak arsada, Bizans dönemine ait küp ve yapı kalıntıları bulundu