Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Mudanya Belediyesi'nden tarihi hamle
Bursa Mudanya Belediyesi'nden tarihi hamle

Tarihi ve kültürel mirasın korunup yaşatılması adına çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi, kentin simge yapılarını kamulaştırarak, geleceğe taşıyacak. Tirilye'deki tarihi zeytinyağı fabrikası, Perili Ev, Tüccar Evi, Dündar Evi,  yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan Tirilye'nin simge evi ile açık hava müzesine dönüştürülmek istenen Girit mahallesinde belirlenen sivil mimari örneği konakların kamulaştırılma çalışmalarına başlandı.

23 Ekim 2020 / Bursa Mudanya

Eşek sütü faydalı mı, nasıl kullanılmalı? (ÖZEL HABER)
Eşek sütü faydalı mı, nasıl kullanılmalı? (ÖZEL HABER)

İçerisindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde, siroz, kemik erimesi, astım ve bronşiti iyileştirip, bağışıklık sistemini güçlendirdiği düşünülen eşek sütü bu sıralar tartışma konusu oldu. Uzmanların bilimsel olarak yararlı olduğunun kanıtı yok dediği süt, vatandaş tarafından büyük ilgi topluyor. Üretimi için özel çiftliklerin kurulduğu eşek sütünü, 2003 yılında beri Bursa'nın Mudanya ilçesinde aktarlık yapan Ali Murat Yavuz'a sorduk. Yavuz, "Bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da yararlı olduğunu söylememiz mümkün çünkü eşek sütü anne sütüne en yakın süttür ve bu sektör ilerliyor. Son 1-2 yıldır eşek sütüne talep oldukça fazla" dedi.

20 Ekim 2020 / Bursa Mudanya

Cumhuriyetin 97. yaşı Mudanya'da coşkuyla kutlandı Bursa Mudanya'da aracın altında kalan kadın hayatını kaybetti Bursa'da köylüler aralarında para toplayıp fabrika kurdu Bursa'da başından vurularak öldürülmüştü bugün o sahilde dikkat çeken görüntü Bursa'da başından vurulmuş yavru yunus sahile vurdu Bursa'da 9 katlı boş binada çökmeden önce yapılan çalışmaların görüntüsü ortaya çıktı Bursa'da sahte içki operasyonu Bursa'da korku dolu anlar! Site çöktü... Bursa Mudanya Belediyesi'nden tarihi hamle Eşek sütü faydalı mı, nasıl kullanılmalı? (ÖZEL HABER)