Bursa Kestel'de öğrenci ve veliler, kapatılan okullarını geri istiyor
Bursa Kestel'de öğrenci ve veliler, kapatılan okullarını geri istiyor

Bursa'nın Kestel ilçesindeki Ümitalan Ortaokulu, öğrenci sayısının 40'ın altında olması nedeniyle kapatıldı. Okullarının yeniden açılması için eylem yapan öğrenci ve veliler, bahçede sıraya girerek İstiklal Marşı okuyup tepkilerini gösterdi. Ayrıca veliler ve öğrenciler, okulun açık olan ilkokul bölümünde, 1, 2, 3 ve 4'ncü sınıf öğrencilerinin aynı sınıfta, tek öğretmenle eğitim gördüğünü iddia edip, tepki gösterdi.

12 Eylül 2019 / Bursa Kestel

Bursa'da milli bilinci aşılamak için birinci sınıf öğrencilerine bayrak
Bursa'da milli bilinci aşılamak için birinci sınıf öğrencilerine bayrak

Bursa Kestel Belediyesi, çocuklara bayrak sevgisini aşılamak için ilkokul birinci sınıf öğrencilerine bayrak ve kırtasiye eşyaları dağıttı. Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, "Çocuklarımızın milli bilincinin güçlendirilmesi ve farkındalık yaşatmak adına bayrak hediye ettik. Bu bayrakları evlerinin en güzel köşesinde muhafaza edecekleri konusunda çocuklarımızla anlaştık." dedi.

09 Eylül 2019 / Bursa Kestel

Bursa'da ceviz toplarken ölümden döndü Bursa Kestel'de öğrenci ve veliler, kapatılan okullarını geri istiyor Bursa'da evraklarını yakmaya çalışırken 15 dönüm ormanı kül ettiler Bursa'da kapatılan okulun açılmasını isteyen veliler okulun önünde oturma eylemi yaptı Bursa'da milli bilinci aşılamak için birinci sınıf öğrencilerine bayrak Bursa'da yanan fabrika havadan böyle görüntülendi Bursa'da tekstil fabrikasında yangın! Bursa'da tatilin keyfini '2019 Gençlik Kampları' ile çıkardılar Bursa'da jandarmanın dikkati sayesinde orman yangını söndürüldü Bursa'da toplu sünnet şöleni