Bursa Karacabey Genç Girişimciler Merkezi'ne proje desteği
Bursa Karacabey Genç Girişimciler Merkezi'ne proje desteği

Bursa Karacabey Belediyesi tarafından, geleceğe daha yaşanabilir bir kent bırakmak ve geleceğimiz olan gençlerin ufkunu açmak amacıyla sürdürülen projeler hız kesmiyor. Belediye tarafından, ilçenin sanayileşen geleceğine hazırlık yapmak amacıyla başlatılan Karacabey Genç Girişimciler Merkezi projesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'ndan (BEBKA) hibe desteği almaya hak kazandı.

16 Eylül 2019 / Bursa Karacabey

Bursa'da Akbaş köpeklerin yavrularıyla duygusal buluşması
Bursa'da Akbaş köpeklerin yavrularıyla duygusal buluşması

Yüzyıllardır Anadolu sürülerinde kurtların korkulu rüyası olan Akbaş cinsi köpekler, TİGEM'e bağlı Karacabey Tarım İşletme Müdürlüğü'nde yetiştirilerek genleri bozulmadan safkanlığını koruyor. Devlet eliyle üretimi yapılan akbaş köpeklerin eğitimi yarış atlarını aratmıyor. Kendilerine ait 70 metrelik parkurda sabah sporu yapan köpekler cüsseleri ve çeviklikleri ile dünyanın en iyi köpek ırkları arasında gösteriliyor. Hamilelik döneminde zayıflayan anneden ayrılan yavru köpeklerin haftada bir gün anne ve babalarıyla bir araya getirilmesiyle duygulu anlar yaşanıyor.

12 Eylül 2019 / Bursa Karacabey

Bursalı Adem Amca ve Yaren Leylek'in filmine 22 Eylül'de köy galası Bursa Karacabey Genç Girişimciler Merkezi'ne proje desteği Bursa Karacabey'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı törenlerle kutlandı Bursa Karacabey'de 1. Harmanlı Tarım Şenliği tam not aldı Bursa Karacabey domatesinde 1,3 milyon tonluk üretim beklentisi Bursa'da Akbaş köpeklerin yavrularıyla duygusal buluşması Bursa-İzmir Karayolundaki feci kaza kamerada   Bursa Karacabey Belediye Başkanı Özkan'dan öğrencilere hediye Bursa Karacabey'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı törenlerle anılacak Bursa Karacabey Belediyespor'a baklavalı moral