Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

2020 MSÜ sınav sonuçları açıklandı!
2020 MSÜ sınav sonuçları açıklandı!

ÖSYM tarafından 14 Haziran'da uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) sonuçları açıklandı. Sınava katılan adaylar sonuçları ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfası (sonuc.osym.gov.tr) üzerinden T.C kimlik no ve şifreleriyle öğrenebilecek. ÖSYM'nin sonuçların ardından başlayacak olan tercih işlemleriyle ilgili duyuruyu da kısa süre içerisinde yayımlaması bekleniyor.

02 Temmuz 2020 / Eğitim

Dünyanın en etkili bilim insanları listesinde Türkiye'den 196 isim
Dünyanın en etkili bilim insanları listesinde Türkiye'den 196 isim

ABD ve Hollanda'dan bilim insanlarından oluşan bir ekibin, bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası gibi değişkenlerden oluşan kompozit indikator bilimsel etki endeksini kullanarak 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında oluşturduğu en etkili bilim insanları listesine, Türkiye'den 196 bilim insanı girdi. Türkiye'deki üniversiteler arasında Koç Üniversitesi, 16 bilim insanı ile ilk sırada yer aldı.

02 Temmuz 2020 / Eğitim

Pandeminin eğitim üzerindeki etkileri neler oldu Eğitimde TGK-GAÜ işbirliği DGS geç başvuruları başladı 2020 MSÜ sınav sonuçları açıklandı! Bakan Selçuk: Meslek liselerinde iş garantili bölümler açıyoruz YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den ALES açıklaması Dünyanın en etkili bilim insanları listesinde Türkiye'den 196 isim Sağlık Bakanlığının 3 bin sözleşmeli personel yerleştirme sonuçları açıklandı YKS adaylarının eğitim bilgilerini güncelleme işlemleri başladı