Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çin'deki 'gizemli virüs' Türkiye için tehlike yaratır mı?
Çin'deki 'gizemli virüs' Türkiye için tehlike yaratır mı?

Çin'de 6 kişiyi öldüren ve "gizemli virüs" olarak nitelendirilen yeni koronavirüs türünün insandan insana geçtiği belirtildi. Hong Konglu uzmanlar yeni virüsün genetik yapısının SARS virüsü ile %80 örtüştüğünü söyledi. İngiliz uzmanlar, Çin'in gerçek vaka sayısını gizlediğini ileri sürerken birçok ülke, Çin seyahatlerinin kontrolden geçirilmesi için havalimanları ve gümrük kapılarında önlemler alıyor. "Gizemli virüs Türkiye açısından risk oluşturur mu, neler yapılmalı?" sorusunu yanıtlayan Enfeksiyon Uzmanı Doç. İlker Balkan ise 25 Ocak vurgusu yaptı.

22 Ocak 2020 / Sağlık

Uzmanlar uyardı! 'Kuduz aşısı olma da göreyim'
Uzmanlar uyardı! 'Kuduz aşısı olma da göreyim'

Çocuklarına aşı yaptırmayan ailelerin sayısı son dokuz yılda 183'ten 30 bine çıktı. Bu astronomik artış, halk sağlığını tehdit eder hale geldi. Aşı karşıtlığı yüzünden kızamık ve çocuk felci hastalıklarında artış oldu. Avrupa'da, ABD'de kızamıktan ölümler görülmeye başlandı. Bazı kesimlerin bilimsel olmayan verilerle halkı yanlış yönlendirdiğini söyleyen uzmanlar, "Aşı hayat kurtarır" diyor.

22 Ocak 2020 / Sağlık

Steve Jobs'un doktorundan metropolde yaşamanın 4 kuralı İl Sağlık Müdürlüğü'nden 'grip' açıklaması Hepatit B hastalığı nasıl ortaya çıkıyor? 'Yeni koronavirüsü' salgına dönüşüyor 'Ceviz artık bir meyveden çok sağlık için kullanılan tablettir' Yapay zeka, doktorların verimliliğini artıracak Türkiye'deki yetişkinlerin yüzde 11'i diyabetli Çin'deki 'gizemli virüs' Türkiye için tehlike yaratır mı? Bakan Koca'dan grip açıklaması Uzmanlar uyardı! 'Kuduz aşısı olma da göreyim'