Serkan Yetişmişoğlu

Serkan Yetişmişoğlu

serkanyetismisoglu@bursadabugun.com

3 şampiyon Timsah'ı Fenerbahçe'ye satmak!

2023.11.29 00:50 - Son Güncellenme: 2023.11.29 00:50
A

Medyaya verdiği "kulüp kapanacak" gibi demeçlerle Bursaspor'un prestijine büyük zarar veren Başkan Recep Günay, camiayı resmen aleme rezil etti!

Diller düşürdü!

DÜŞMANLARIN AĞZINA SAKIZ ETTİNİZ!

Bir Başkan, kendi kulübünü  kendi ağzıyla bu hale düşürür mü?

Şampiyon armayı, düşmanlarının ağzına sakız eder mi?

Aksine...

Prestijini gözetir, korur kollar!

Sarıp sarmalar!

Sonradan gün boyunca İstanbul'un tv ve radyolarına bağlanan Günay, bir "kapanacak" diyor, bir "kulüp kapanacak noktaya geldi" diyerek, mevzuları yumuşatıyor.

Bu söylemleri aklım almıyor!

Camianın büyük bölümü, "kongre kararı alın" diyor.

Teksas grubu, "O koltuğu derhal terk edin" diye açıklama yapıyor.

BU, GÜNDEM SAPTIRMA MI?

Hal böyleyken...

Acaba diyorum;

Camiada "istifa çağrıları" konuşuluyorken, Başkan, gündem saptırmaya mı çalışıyor!

Her ne olursa olsun, olan 5.Şampiyon Bursaspor'un marka değerine oluyor!

Yazık, çok yazık!..

ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK SENDROMU

Takımdaki oyuncular, cam fanustaki pireler gibi "öğrenilmiş çaresizlik sendromunu" yaşıyor!

4 maçtır; 3'er 3'er gol yemek alışkanlık haline geldi!..

Bursaspor'un 2. Lig'de bu durumu yaşaması sanki normalmiş gibi!..

Alışkanlık ve çaresizlik!

Yönetim kaynaklı bu yaşananlar yetmiyormuş gibi akşam saatlerinde gelen habere inanamadım!

3 MİLLİ YETENEK YUVADAN UÇTU UÇUYOR

Bursaspor altyapısında oynayan şampiyon gençlerden 3'ünün Fenerbahçe'ye satılması konusunda prensip anlaşmasına vardığını öğrendim.

Bakın hangi isimler:

2008'li forvet Selahattin Sevim, 

2008'li sağ açık Ercüment Sancaklı ve

2009'lu stoper Ege Kaan Akman.

GENÇ TİMSAHLAR FENERBAHÇE YOLCUSU

Haftalardır Fenerbahçe'nin Bursaspor'un kapısını aşındırdığı zaten medyaya yansımıştı.

Hatta, Kadıköy ekibinin, U14 ve U15'te Türkiye Şampiyonluğu yaşayan 15 yaşındaki Selahattin Sevim için 5 milyon lira bonservis bedeli önerdiği, ancak Günay yönetiminin bunu kabul etmediği yazılmıştı.

Fakat iki kulübün, 14-15 yaşındaki 3 genç

yeteneğin transferi için prensipte anlaştığı bilgisini aldım ve içeriden doğrulattım.

İŞ İMZAYA KALMIŞ

İş artık resmi imzalara kalmış.

Fener'in, 3 milli futbolcu için ne kadar bedel verdiğini öğrenemedim.

Oyuncu temsilcisi Erdinç Şehit'in futbolcuların transferinde yetkili menajer bilgisi var.

Genç Timsahlar'ın önümüzdeki günlerde İstanbul'a gideceği ve amatör bonservis aktarma belgelerini imzalayacağı bildirildi.

Gündem toz dumanken, Günay yönetimi, bu 3 milli kramponu satıp satmadığını açıklamalı!

AMELİYAT MASRAFLARI ÖDENMEMİŞ

Bir de şampiyon Timsah Selahattin Sevim'in bu sezon ekim ayında Fenerbahçe ile U17 Elit Ligi'nde oynadığı maçta, ön çapraz bağlarından sakatlanması ve ameliyat olmasından sonraki süreç de çok çarpıcı!..

Sevim'in, toplamda 300 bin tutan ameliyat ve tedavi masraflarını Bursaspor yönetiminin karşılamadığı, hatta yöneticilerin "geçmiş olsun ziyaretinde" dahi bulunmadığı bilgisi beni şaşkına çevirdi!

Bu masrafları oyuncunun menajeri karşılamış.

**

SAKATLANMASA A TAKIMA ALINACAKTI

Kulaklarıma inanamadım!

Gerçekten çok üzücü!

Ayrıca Selahattin Sevim sakatlanmasaydı, A takıma alınacaktı.

Golcü milli forvet, birkaç ay sonra sahalara dönecek. Ama o tarihte hangi renk formayı, hangi kentte giyecek?

U16'da forma giyen sağ açık Ercüment Sancaklı ile U15'te oynayan stoper Ege Kaan Akman için de aynı şeyler geçerli.

Hepsi, gelecek vadeden çok değerli oyuncular..

CAMİA SİZDEN AÇIKLAMA BEKLİYOR

Peki, şimdi sorulması gereken soru şu:

Camia, "2.Şampiyon Vakıfköy'den çıkacak" mottosunu söylerken, "geleceğimize sahip çıkmalıyız" derken, Vakıfköy'ün gözbebeği olan 3 genç yeteneği, böyle kimseden habersiz satmak için prensipte anlaşmak ne anlama geliyor?

Mali sıkıntı için mi?

Umarım, resmi imzalar henüz atılmamıştır.

İnşallah, bunların bir açıklaması vardır.

Söz sizde Günay yönetimi!..

Camia sizden açıklama bekliyor...

A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları