Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yunuseli Havaalanı'na alternatif projeler (ÖZEL HABER)

Yunuseli Muhtarı İbrahim Bahar, yeni yerleşim alanlarıyla birlikte mahallenin yıldızının yükseldiğini dile getirdi. Yeni dönemde yatırımların da katlanacağını, hafif raylı sistem ve alternatif yolların merkezinin Yunuseli olacağını söyleyen Bahar, kapatılan havaalanı için de önerilerini sundu.

Yunuseli Havaalanı'na alternatif projeler (ÖZEL HABER)

HABERMERKEZİ/BURSADABUGÜN
Bursada Bugün TV'de M.Ali Ekmekçi'nin sunumuyla yayımlanan Sohbet Odası programının konuğu Yunuseli Muhtarı İbrahim Bahar oldu.  Mahallenin, Osmangazi'nin yükselen yıldızı olduğunu söyleyen Bahar, "Yunuseli'nde her kesimden insanlar yaşıyor. 25 bin üzerinde seçmenimiz var. 40 bin kişi ikamet ediyor. Spor tesisi konusunda eksikliğimiz var, Başkan Mustafa Dündar da bu proje üzerinde çalışıyor" dedi.

KUCAKLADIK GİDİYOR

Göreve geldiği 2009 yılından bu yana kadar çok değişimlerin yaşandığını vurgulayan Bahar, " İmar planları değişecek. Dolayısıyla yeni yerleşim alanları da değişecek. Yunuseli, Osmanlı zamanında meyve ve sebze üretiminin yapıldığı bir köydü. Rumların da yaşadığı bir bölgeydi. Günümüze kadar birçok farklılıklar geldi ama gelişiyor. Bizler de Yunuseli'ni kucakladık götürüyoruz" diye konuştu.

YATIRIMLAR YOLDA

Yunuseli'ne yatırımların hız kesmediğini vurgulayan İbrahim Bahar, " Caddemiz Ata Bulvarı'na bağlanacak. Küçük Sanayi'den Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne bağlanacak olan hafif raylı sistem de Yunuseli'nden geçecek. Mutlular üzerinden yapılacak viyadük alternatif yol olacak" dedi.

ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Yunuseli'nde en büyük sorunun ulaşım olduğunu kaydeden Bahar, "Heykel'e giden otobüslerin sayısı yetersiz. Zorla 4 otobüse çıkardık ancak bu sayı da yetersiz kalıyor. Yeşil ve sarı otobüsler arasındaki sıkıntı bizi zorluyor. Özel Halk Otobüsçüleri'nin araç değişimleri nedeniyle maddi olarak problem oluştu. Acemler'den dönüşlerde sıkıntı oluyor. Ek sefer konulması gerekiyor. BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar'ın da ciddi anlamda mesai harcadığını biliyoruz. Son kararı UKOME veriyor, o yüzden bu noktada ortak akıl olması gerekiyor. Ayrıca hizmet binası, spor tesisi, kadınların aktivite yapacakları tesis ve meydan konusunda eksikliğimiz var. Milli Emlak'a ait araziler var, Osmangazi Belediyesi bu anlamda bir girişimde bulunursa önemli katkılar sağlanır. Belediye mahallemize biraz daha özen göstermeli. İmar Barışı umarım ki faydalar getirecek.  Yüksek gerilim hatlarının orada bir dönüşüm gerekiyor.   Soğanlı güzel bir örnek oldu" diye konuştu.

YUNUSELİ HAVAALANI YERİNE PROJELER

Yunuseli Havaalanı'nın bölge sakinlerini engellediğini vurgulayan Muhtar İbrahim Bahar, "Havaalanı kapanınca kat yüksekliği de arttı. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nda da ona göre planlar yapılıyor. 6-7 katlı evler olacak. Biraz ekonomik sebeplerden dolayı doluluk oranında sıkıntılar var ama umarım düzelecek. Bence havaalanı keşke hastane olsaydı, Acemler yerine buraya yapılabilirdi. Eğer buraya inşaat yapılırsa, bütün mahalleyi oraya diker ve yaptırmam.  Biz buna karşıyız. Bize de sorulsun. Millet bahçesi için en ideal yerlerinden birisi. Gençler için sosyal tesis alanı da olabilir, park da yapılabilir. Belediye meclislerinde bize söz hakkı verilmiyor. Bizim de Bursa için söyleyecek sözümüz var" dedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!