Maganda kurşunu tekerlekli sandalyeye mahkum etti ama o yılmadı
Maganda kurşunu tekerlekli sandalyeye mahkum etti ama o yılmadı

KONYA'da arkadaşlarıyla katıldığı bir düğünde maganda kurşunuyla yaralanıp belden aşağısı felç kalan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan 24 yaşındaki  Ömer Yurteri, çalışma azmiyle görenlerin takdirini topluyor. Demircilik yapan Ömer Yurteri, KOSGEB'in açtığı girişimcilik kursunu bitirdikten sonra aldığı 50 bin lira geri ödemesiz destekle kendi işyerini açıp, yanında çalıştırdığı 3 personelle demir kapı, pencere, balkon korkuluğu ve yangın merdiveni imal ediyor.  

25 Haziran 2017 / Yaşam

Duru yaşamak için zamanla yarışıyor
Duru yaşamak için zamanla yarışıyor

İZMİR'in Bornova ilçesinde yaşayan Meriç ailesi, kızları Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası 14 aylık Duru Meriç'in hayatta kalmasını sağlayacak ilacı bulmak için zamanla yarışıyor. Doktorların 2 yaşına kadar ömür biçtiği minik Duru'nun yaşaması için ilaca ihtiyacı var. Sağlık Bakanlığı'nın kapısını defalarca çalan aile sonuç alamayınca, ilacı getirebilmek amacıyla valilik izniyle yardım hesabı açtırdı.

25 Haziran 2017 / Yaşam

Emekli mühendis 498 çeşit probiyotik turşu hazırlıyor
Emekli mühendis 498 çeşit probiyotik turşu hazırlıyor

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde ODTÜ mezunu emekli kimya mühendisi Mustafa Koca, karaca ağaç, horoz ibiği kökü, söğüt kabuğu, aspir, hindiba ve laden gülü gibi birçok üründen turşu yapıyor. Koca, "Şu anda 498 çeşit turşu üretimi yapıyorum. Bizim turşularımızın farkı, her bitkiyi kendi mayasıyla mayalamamızdır. Yakın zamanda Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başvuruda bulunacağım" dedi.

24 Haziran 2017 / Yaşam

Maganda kurşunu tekerlekli sandalyeye mahkum etti ama o yılmadı Canlı müzik eşliğinde bayram tıraşı Duru yaşamak için zamanla yarışıyor Yetimler bayramlıklarını beğenerek seçiyor Emekli mühendis 498 çeşit probiyotik turşu hazırlıyor Bayrama şık girecekler Bir kamyon çelik miğfer satın aldı Kalkandan zile uzanan bir İstanbul hikâyesi Psikopat insanlar kahvelerini koyu içiyor! Bayramların hafif tatlısı: Ceviz ezmesi