Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Mudanya Belediyesi'nden tarihi hamle
Bursa Mudanya Belediyesi'nden tarihi hamle

Tarihi ve kültürel mirasın korunup yaşatılması adına çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi, kentin simge yapılarını kamulaştırarak, geleceğe taşıyacak. Tirilye'deki tarihi zeytinyağı fabrikası, Perili Ev, Tüccar Evi, Dündar Evi,  yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan Tirilye'nin simge evi ile açık hava müzesine dönüştürülmek istenen Girit mahallesinde belirlenen sivil mimari örneği konakların kamulaştırılma çalışmalarına başlandı.

23 Ekim 2020 / Bursa Mudanya

Eşek sütü faydalı mı, nasıl kullanılmalı? (ÖZEL HABER)
Eşek sütü faydalı mı, nasıl kullanılmalı? (ÖZEL HABER)

İçerisindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde, siroz, kemik erimesi, astım ve bronşiti iyileştirip, bağışıklık sistemini güçlendirdiği düşünülen eşek sütü bu sıralar tartışma konusu oldu. Uzmanların bilimsel olarak yararlı olduğunun kanıtı yok dediği süt, vatandaş tarafından büyük ilgi topluyor. Üretimi için özel çiftliklerin kurulduğu eşek sütünü, 2003 yılında beri Bursa'nın Mudanya ilçesinde aktarlık yapan Ali Murat Yavuz'a sorduk. Yavuz, "Bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da yararlı olduğunu söylememiz mümkün çünkü eşek sütü anne sütüne en yakın süttür ve bu sektör ilerliyor. Son 1-2 yıldır eşek sütüne talep oldukça fazla" dedi.

20 Ekim 2020 / Bursa Mudanya

Bursa Mudanya Belediyesi online eğitim ağını güçlendiriyor
Bursa Mudanya Belediyesi online eğitim ağını güçlendiriyor

Bursa Mudanya Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan uzaktan eğitim kararı gereği, bilgisayar ve internete erişimi olmayan öğrenciler için açtığı online eğitim sınıflarının sayısını artırıyor. Halitpaşa mahallesindeki Mudanya ilçe stadının yanında bulunan ek hizmet binasında hazırlanan online eğitim sınıfı da kapılarını açtı.

19 Ekim 2020 / Bursa Mudanya

Bursa'da başından vurulmuş yavru yunus sahile vurdu Bursa'da 9 katlı boş binada çökmeden önce yapılan çalışmaların görüntüsü ortaya çıktı Bursa'da sahte içki operasyonu Bursa'da korku dolu anlar! Site çöktü... Bursa Mudanya Belediyesi'nden tarihi hamle Eşek sütü faydalı mı, nasıl kullanılmalı? (ÖZEL HABER) Bursa-İstanbul deniz otobüsünde bazı seferler iptal edildi Bursa Güzelyalı imar planları onaylandı Bursa Mudanya Belediyesi online eğitim ağını güçlendiriyor Bursa'da 85 yaşındaki fırıncı ustası gençlere taş çıkartıyor