Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Japon otomotiv devinden evde kalanlara 'sanal tur'
Japon otomotiv devinden evde kalanlara 'sanal tur'

Japon otomotiv üreticisi Honda, koronavirüs (kovid-19) salgını nedeniyle evde kalanlar için 360 derece sanal tur üzerinden 300 adedin üzerinde model sergildiğini açıkladı. Sanal turda marka tarafından üretilen ilk küçük otomobil T360 ve ilk tek kişilik F1 aracı RA271 gibi efsane araçlar bulunuyor. Evlerinden Honda modellerini fotoğraflarla inceleyebilecek olan sanal tur ziyaretçileri ayrıca bazı modellere özel videolarla da geçmişin heyecanını hissetme şansı yakalıyor.

08 Nisan 2020 / Teknoloji

Prof.Dr. Dilci: Evde kalanlar günde 3 saat 'dijital diyet' yapsın
Prof.Dr. Dilci: Evde kalanlar günde 3 saat 'dijital diyet' yapsın

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Tuncay Dilci, koronavirüs nedeniyle zorunlu evde kalanlara uyarıda bulunarak, "Aileler günde 3 saat 'dijital diyet' yapsınlar. Yemekle birlikte hoş sohbet ve fıkralar anlatılsın. Uzun süre dijital nesneler başında kalan çocuklarımızda dikkat dağınıklığı ve odaklanma güçlüğü oluşabilmektedir" dedi.

07 Nisan 2020 / Teknoloji

Dr. Fatih Ergin: 21. yüzyıl şimdi başlıyor Google, çalışanlarına Zoom uygulamasını yasakladı! Koronavirüs hastalarına yemek ve ilaç servisi robot ile yapılıyor WhatsApp'tan görüntülü koronavirüs güncellemesi Türk startup kovid-19 tedavisinde doğrudan akciğere ulaşacak teknoloji üzerinde çalışıyor Japon otomotiv devinden evde kalanlara 'sanal tur' Salgınla ilgili bilgi kirliliğine karşı WhatsApp'tan yeni önlem Apple haftada 1 milyon yüz siperi üretecek Prof.Dr. Dilci: Evde kalanlar günde 3 saat 'dijital diyet' yapsın Counter Strike üçüncü kez rekor kırdı