Bursa'da santral istemeyen mahalleli amacına ulaştı
Bursa'da santral istemeyen mahalleli amacına ulaştı

BURSA'nın Büyükorhan ilçesinde yapılması planlanan biyokütle enerji santraline tepki gösterip inşaatın temelinin atılmaması için 80 gündür geceli gündüzlü nöbet tutan Karaağız Mahallesi sakinlerine Bursa Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'ndan iyi haber geldi. Kurul, uzmanlar ile yaptığı inceleme sonrasında inşaatın yapılacağı bölgede 'Tümülüs, Antik Yol ve Mezarlık Alanı' tespit edildiğini gerekçe göstererek, 2863 sayalı yasa ve mevzuatı kapsamında uygun görülmediği raporunu verdi.

18 Eylül 2018 / Bursa Büyükorhan

Bursa'da mahallede santrale karşı geceli gündüzlü nöbet
Bursa'da mahallede santrale karşı geceli gündüzlü nöbet

Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde yapılması planlanan biyokütle enerji santrali tepkilere neden oluyor. Santralin temelinin atılacağı Karaağız Mahallesi sakinleri iş makinelerinin gelmemesi için iki aydır, kadın ve çocukların da bulunduğu gruplar halinde nöbet tutuyor. Daha önce iş makinelerinin çalışmasına izin vermeyen aileler, bu kez mahallenin girişine traktör lastikleri ile barikat kurdu.

08 Eylül 2018 / Bursa Büyükorhan

Bursa'da santral istemeyen mahalleli amacına ulaştı Bursa'da Dünya Çöp Toplama Gününde yayla temizliği Bursa'da mahallede santrale karşı geceli gündüzlü nöbet Bursa'nın dağ köylerindeki bakıma muhtaç ailelere destek Bursa'da traktör kazası can aldı Bursa'da herkes onu o ise minik hayranının fotoğrafını çekmek için dakikalarca uğraştı Zakkum, Bursalıları coşturdu! Bursa'da gençler para toplayıp 10 bin nüfuslu ilçeye Zakkum'u getiriyor Bursa'da kırsaldaki girişimciye destek Bursa Büyükorhan'da biyokütle enerji santrali gerginliği