Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'ya 250 milyon liralık yeni fabrika yatırımı! Temeli Bakan Varank attı
Bursa'ya 250 milyon liralık yeni fabrika yatırımı! Temeli Bakan Varank attı

Nestlé Türkiye, Bursa Karacabey'de Türkiye'nin ilk Medikal Beslenme Ürünleri fabrikasını açıyor. Tıbbi Amaçlı Beslenme Ürünlerinin Yerlileştirilmesi projesi kapsamında alınan kararla açılacak yeni fabrikanın temelini bugün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank attı. Bakan Varank, "Nestle, Bursa'da ülkemizin ilk medikal beslenme fabrikasının temellerini atıyor. Bu tesis, Nestle'nin 2011 yılından bu yana ülkemize yaptığı en büyük yatırım olacak. 250 milyon liralık yeni yatırımla kurulacak bu fabrika, doğrudan ve dolaylı 400 kişiye istihdam sağlayacak" dedi.

30 Ekim 2020 / Bursa Karacabey

Halkalı karabatak Romanya'dan Türkiye'ye 500 kilometre uçarak Bursa'ya geldi
Halkalı karabatak Romanya'dan Türkiye'ye 500 kilometre uçarak Bursa'ya geldi

Doğal alanlarıyla ülkenin pek çok kuş türünün yanı sıra göçmen türlere de ev sahipliği yapan Bursa'nın Karacabey ilçesinde yer alan Kocaçay Deltası şimdilerde Romanya'dan geldiği belirlenen yeşil halkalı bir Karabatak'a ev sahipliği yapıyor. Romanya Ornitoloji Merkezi tarafından halkalanan kuşun ortalama 500 kilometre yol kat ederek Bursa'ya geldiği kaydedildi.

22 Ekim 2020 / Bursa Karacabey

Bursa Karacabey'de çevre kirliliğine geçit yok
Bursa Karacabey'de çevre kirliliğine geçit yok

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün gerçekleştirdiği denetimde, belediyeye ait hafriyat sahasındaki çalışmaları inceledi. Özkan, "Güvenlik ve kamera sistemleriyle ilgili son yapılan çalışmalarla, daha verimli ve kontrollü bir çalışma düzeni sağlayarak halkımıza hizmet edeceğiz" dedi. Özkan, vatandaşların evlerindeki molozları Akçakoyun'daki alana ücretsiz dökebileceklerini de yineledi.

19 Ekim 2020 / Bursa Karacabey

Bursa Karacabey'de Cumhuriyet Bayramı coşkusu Bursa'ya 250 milyon liralık yeni fabrika yatırımı! Temeli Bakan Varank attı Bursa Karacabey'de tıbbi ve aromatik bitki atağı Bursa Karacabey için birlikte çalışmaya devam Bursa'da küpelenen koyunlar aniden fenalaşıp ölüyor Başkan Özkan, Bursa Karacabey'e salça tesisleri kazandırma konusunda ısrarcı Bursa Karacabey'de modernleşme çalışmaları her alanda sürüyor Halkalı karabatak Romanya'dan Türkiye'ye 500 kilometre uçarak Bursa'ya geldi Bursa Karacabey'e salça fabrikası yatırımı çağrısı Bursa Karacabey'de çevre kirliliğine geçit yok