Kurtulmuş: ''Dünyanın Suriyeli göçmenler meselesini çözememesinin temel nedeni...''
Kurtulmuş: "Dünyanın Suriyeli göçmenler meselesini çözememesinin temel nedeni..."

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Dünyanın Suriyeli göçmenler meselesini ve küresel ölçekte göçmenler meselesini çözememesinin temel nedeni, güçlülerin bakış açısındaki eksikliktir. Biz kimseden yardım istemiyoruz. Kimseye 'Bize üç kuruş para verin' demiyoruz. Kimse para vermeden Türkiye zaten 8 milyar doların üzerindeki bir yardımı mültecilere yapıyor" dedi. 

13 Şubat 2016 / Siyaset

Van'da VIP arbedesi
Van'da VIP arbedesi

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'la birlikte aynı uçakla Van'a gelen HDP Van Milletvekili Adem Geveri, otomobilinin VIP otoparkına girmesi engellenince konvoy önünde oturma eylemi yaptı. Bakan konvoyundaki resmi araçların otoparktan çıkışını bir süre engelleyen Adem Geveri, bir ara tutunduğu konvoydaki otomobilin kaputundan ayrılması için polisler tarafından çekilince yere düştü. Milletvekili Geveri, "Bu yapılanları kınıyorum" derken, Emniyet Müdürlüğü de, milletvekilinin aracı için VİP talebi olmadığını savundu.

13 Şubat 2016 / Siyaset

Ak Partili Şahin: Arınç ve Çelik'ten bölge toplantılarında yararlanacağız
Ak Partili Şahin: Arınç ve Çelik'ten bölge toplantılarında yararlanacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in AK Parti'ye yönelik eleştirileriyle ilgili, "Bu arkadaşlarımızı kovsanız, AK Parti'den ayrılmazlar. Biz Bülent Beyden de, Hüseyin Beyden de, diğer arkadaşlarımızdan da yararlanacağız ve parti çalışmalarında, bölge toplantıları yapmayı düşünüyoruz. Bölge toplantılarında kendilerinden yararlanacağız" dedi.

12 Şubat 2016 / Siyaset

Davutoğlu: Angajman kuralları gereği hedefler vuruldu Kurtulmuş: ''Dünyanın Suriyeli göçmenler meselesini çözememesinin temel nedeni...'' Van'da VIP arbedesi ''Ya silah bırakacaklar ya da temizleyeceğiz'' Davutoğlu: Türkiye safında olacaklar ya da...
Akşener: Başbakan olurum Deniz Baykal sessizliğini bozdu! 'Eninde sonunda bu millet yeni anayasayı yapacak' Ak Partili Şahin: Arınç ve Çelik'ten bölge toplantılarında yararlanacağız Demirtaş, DİSK Genel Kurulu'nda konuştu