Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Üniversitelerin tanıtım günleri 'online' yapılacak
Üniversitelerin tanıtım günleri 'online' yapılacak

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na az bir zaman kala üniversiteler de aday öğrenciler için tanıtım günleri hazırlıklarına başladı. Korona virüs salgını nedeniyle tanıtımların üniversite ziyaretlerinin yanı sıra bu yıl online olarak da gerçekleştirileceğini söyleyen Rehberlik Uzmanı Elif Aluç Gülşen, "Üniversitelerin sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanan tanıtım günlerinde, aday öğrenciler ilgilendikleri bölümlerin öğretim elemanları ile iletişime geçebilecek" dedi.

27 Mayıs 2020 / Eğitim

Girne Amerikan Üniversitesi ve Arizona Üniversitesi vizyoner bir işbirliği başlatıyor
Girne Amerikan Üniversitesi ve Arizona Üniversitesi vizyoner bir işbirliği başlatıyor

Öğrenciler artık Girne Amerikan Üniversitesi'nde Arizona Üniversitesi'nin akademik programlarına kayıt olabilir, Güz 2020 döneminde Amerikan eğitimlerine başlayabilirler. Arizona Üniversitesi, Tucson, Arizona, ABD ve Girne Amerikan Üniversitesi, öğrencilerin COVID-19 salgını sırasında ülkelerinden ayrılmadan ABD diploması almalarına yardımcı olmak için başlattıkları Global Kampüs ortaklığını duyurmaktan memnuniyet duyar.

26 Mayıs 2020 / Eğitim

Yılın öğretmeni köy çocuklarına koştu
Yılın öğretmeni köy çocuklarına koştu

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulunda müzik öğretmenliği yapan 2016 yılı Yetenek Sizsiniz Türkiye Şampiyonu Hayatın Ritmini Yakala ritm grubunun şefi Nuri Dağdelen, öğrencileri için köy köy dolaşıyor. Korona virüs sebebiyle okullara ara verilen bu dönemde Dağdelen, başlattığı 'Eğitime Yolculuk' projesiyle Kepsut'un dağ köylerinde yaşayan öğrencilerini ve ailelerini ziyaret ederek onlara götürdüğü hediyelerle destek olup moral veriyor.

26 Mayıs 2020 / Eğitim

ÖSYM'den sınav yeri değişikliği açıklaması! MEB çocuklar için 'Oyun Alfabesi' hazırladı Bakan Selçuk'tan EBA TV açıklaması YKS'ye girecekler dikkat! MEB'den öğrencilere çevrimiçi deneme sınavı Bakan Selçuk'tan velilere uzaktan eğitim çağrısı Üniversitelerin tanıtım günleri 'online' yapılacak Liselilere 750 soruluk 4'üncü destek paketi yayınlandı Online eğitimde başarının adresi Girne Amerikan Üniversitesi ve Arizona Üniversitesi vizyoner bir işbirliği başlatıyor Yılın öğretmeni köy çocuklarına koştu