Türban yüzünden ceza alan profesör yine hakim karşısında
Türban yüzünden ceza alan profesör yine hakim karşısında

İZMİR'de, türbanlı öğrencilerin derse girmelerini engellediği gerekçesiyle daha önce 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan ve sağlık sorunları nedeniyle cezası ertelenen Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü eski öğretim üyesi emekli Prof.Dr. Esat Rennan Pekünlü, aynı gerekçeyle hakkında açılan ikinci davada hakim karşısına çıktı. Prof. Dr. Pekünlü, suçlamaları kabul etmezken, o dönem türbanla derslere girilemediğini ve bunu da öğrencilere örnekler göstererek izah ettiğini savundu.

23 Ekim 2014 / Eğitim

Anadolu Vakfı'ndan eğitime katkı
Anadolu Vakfı'ndan eğitime katkı

ANADOLU Vakfı tarafından Ankara'da Kazan Efes Anadolu Lisesi'ne yaptırılan iki atölye, 6 derslik ve 450 kişilik konferans salonu törenle açıldı. Vakıf Başkanı Tuncay Özilhan açılış töreninde öğrencilerle bir büre sohbet ederken, bugün elde ettikleri başarının temelinde yatan arzuyu anlatırken, "Her zaman ulaşmayı arzu ettiğiniz hedefler olacak. Bu hedefe ulaşmayı hep isteyeceksiniz. Çalışarak, dürüstlükle ve elbirilği ile sonunda ulaşırsınız" dedi.

23 Ekim 2014 / Eğitim

'Sosyal bilimlerin artan önemine Türkiye ayak uyduramadı'
'Sosyal bilimlerin artan önemine Türkiye ayak uyduramadı'

ERZURUM Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyeliğinden emekliye ayrılan Prof.Dr. Yılmaz Özbek, 'Yaratıcı Yazarlık ' konulu konferansta, dünyada sosyal bilimlerin giderek artan önemine Türkiye'nin ayak uyduramadığını söyledi. Prof. Dr. Özbek, "İnsanın yalnız beyni ile değil yüreği ile de düşünmesini sağlayan edebiyata dolayısıyla yaratıcı yazarlığa insanlığın bugün her zamankinden çok ihtiyacı vardır. Yaratıcı yazarlık gelişmiş ülkelerde bir uzmanlık alanı haline geldi" dedi.

22 Ekim 2014 / Eğitim

Öğrenci ceza almadan önce 'sözleşme' imzalayacak! 400 bin öğretmenin hayatı değişecek Türban yüzünden ceza alan profesör yine hakim karşısında 5 ülkenin öğrencileri, beraber kitap okuyor Anadolu Vakfı'ndan eğitime katkı ''23 ilde 100 bin yeni öğretmen...'' 'Olaylar, Uluslararası kongreye katılımı etkiledi' Burs ve kredi başvuruları başladı AGÜ'de 'Türkiye'nin Kervansarayları Çalıştayı' 'Sosyal bilimlerin artan önemine Türkiye ayak uyduramadı'