Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye makarna ihracatında dünya ikincisi
Türkiye makarna ihracatında dünya ikincisi

25 Ekim Dünya Makarna Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan TİM Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya makarna tüketiminin dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de hızla arttığını ve pandemi sürecinde makarnanın stratejik ürünler arasında yer aldığını ifade etti. Makarna üretimine ve ihracatına büyük emekler veren üretici ve ihracatçıları da kutlayan Başkan Altunkaya Türkiye'nin makarna ihracatında dünya ikincisi olduğunu sözlerine ekledi.

24 Ekim 2020 / Ekonomi

Rapana hamsiye alternatif oldu
Rapana hamsiye alternatif oldu

Yayılımcı bir deniz salyangozu türü olan Rapana venosa, 1940'lı yıllarda Karadeniz'e Pasifik Okyanusu'ndan gelen gemilerin denge suyuyla girmişti. Başlangıçta oldukça zararlı görülen Rapana, Uzakdoğu mutfaklarının vazgeçilmezi olduğu için kısa sürede Karadeniz balıkçılarının alternatif geçim kaynağı oldu. Hamsi ve palamudun olmadığı dönemlerde Rapana avlamak için teknelerini değiştiren balıkçılar, küresel ticaret ağına dahil oldu.

24 Ekim 2020 / Ekonomi

Bakan Selçuk duyurdu! 99 milyon TL ödeme yapılacak Türkiye makarna ihracatında dünya ikincisi Rapana hamsiye alternatif oldu Milyonları ilgilendiriyor! Pazartesi başlıyor Balık halinde fiyat rekoru hamside 2. el otoda satışlar durdu ama fiyatlar durmadı Tesla 50 bin aracı geri çağırıyor Mobilya üreticileri ham madde ve tedariği konusunda çözüm arayışında Bursa Milletvekili Sarıbal, çiğ süt fiyatlarına zam yapılmasını istedi Bankalarda 217 milyon TL unutuldu