Sektörün en ağır fuarı Bursa'da başlıyor
Sektörün en ağır fuarı Bursa'da başlıyor

Jeolojik yapısı bakımından zengin bir potansiyele sahip olan Türkiye, 15 Milyar metreküp mermer rezervinin yüzde 40'ına sahip. Dünyanın en zengin mermer yataklarının bulunduğu alp kuşağında yer alan ülkemizde, 2018 yılında, 3 bin 809 firma doğal taş ihracatı gerçekleştirdi. Bu denli önemli bir sektörün tüm paydaşları 23-26 Ekim tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek 'Bursa 5 Uluslararası Blok Mermer Fuarı'nda bir araya gelecek.

20 Ekim 2019 / Bursa Osmangazi

Bursa Uluslararası Mermer Fuarı, 40 ülkeden ziyaretçi ağırlayacak
Bursa Uluslararası Mermer Fuarı, 40 ülkeden ziyaretçi ağırlayacak

Dünyanın en ağır fuarı olarak bilinen Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, 5'inci kez kapılarını ziyaretçilere açmaya hazırlanıyor. Hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiği fuar alanında tonlarca ağırlıktaki blok mermerleri taşımakta zorlanan iş makinelerinin iki teker üzerinde adeta şaha kalkarcasına çalışmaları ilgiyle izleniyor. 2 binin üzerinde blok mermer, yaklaşık bin 600 tırla bir haftada fuar alanına taşındı.

20 Ekim 2019 / Bursa Osmangazi

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, köy fırınında ekmek pişirdi Bursa'daki havacılık festivalinde renkli görüntüler Mehmet Nuri Yardım, Bursalılarla buluştu Bursa'da 75 metre sürüklenen motosikletlinin imdadına yoldan geçen doktor koştu Bursa'da mum evini yaktı, köpeği yanarak can verdi Bursa Fetih Müzesi 600 bin ziyaretçi ağırladı Kazada hayatını kaybeden üniversiteli Fatma Gül, Bursa'da toprağa verildi Sektörün en ağır fuarı Bursa'da başlıyor Bursa Uluslararası Mermer Fuarı, 40 ülkeden ziyaretçi ağırlayacak Bursa'da sis farının altındaki hasardan yakayı ele verdi