Safra kesesi olmayan hastaya safra kesesi ameliyatı iddiası
Safra kesesi olmayan hastaya safra kesesi ameliyatı iddiası

Antalya'da yaşayan Nurten Vatansever'e safra kesesi olmadığı halde safra kesesinde taş var raporu verildi ve bu gerekçeyle Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı. Ancak ameliyatı yapan doktor ameliyat çıkışı 'Pardon sizin safra keseniz yokmuş. Emekliliğime 2 yıl kaldı ne olur bu hata aramızda kalsın.' dedi. İkinci skandal ise daha önce Nurten Vatansever'in safra kesesini ameliyatla alan hastane bunu kendisine hiç söylememiş.

02 Temmuz 2015 / Sağlık

'Enerji içecekleri, kalp ve şeker hastalıklarına neden oluyor'
'Enerji içecekleri, kalp ve şeker hastalıklarına neden oluyor'

Geçtiğimiz günlerde enerji içeceği içtikten sonra bir genç kızın fenalaşması ve hayatını kaybetmesi üzerine 'Acaba riskleri var mı?' sorusu gündeme geldi. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, enerji içeceği olarak adlandırılan meşrubatların atletik performans, konsantrasyon ve canlılığı artırdıklarına ya da sağlığa olumlu etkileri olduğuna dair kanıt bulunmadığını aksine bunların özellikle kalp, böbrek, karaciğer, şeker ve ruhsal hastalıklara yakalananlar için risk teşkil ettiğini söyledi ve dünyada daha önce yapılmış araştırmalara değindi.

01 Temmuz 2015 / Sağlık

Kanser hastaları için son tarih belli oldu Göz sağlığı için bilinçli beslenme şart Rezene çayı iftardan sonra çok iyi geliyor Safra kesesi olmayan hastaya safra kesesi ameliyatı iddiası Nedir bu hacamat ? İlaçta zam şoku! Küba HIV virüsünün anneden çocuğa geçişini durdurmayı başardı Hazımsızlıktan rezene çayı ile kurtulun 'Enerji içecekleri, kalp ve şeker hastalıklarına neden oluyor' Alerji denildi yüzünün yarısı alındı