Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Unlu mamullerde kanserojen tehlikesi
Unlu mamullerde kanserojen tehlikesi

GIDA ürünlerinde maliyeti düşürmek ve karı artırmak amacıyla yapılan hileler her geçen gün artarken Gıda Mühendisi Taylan Akgün unlu mamullerde yapılan hilelere karşı vatandaşlara karşı uyarılarda bulunuyor. Kullanılan katkı maddelerinin kanserojen etkisi olduğunu söyleyen Akgün, "Katkı maddesi kullanılan ve kullanılmayan ürünü gözle ayırt etmek mümkün değildir. Dolayısıyla güvenilir, tanıdık yerlerden ürün almakta fayda var" dedi.

20 Kasım 2020 / Sağlık

Testis ağrısı tek başına corona virüs göstergesi olabilir
Testis ağrısı tek başına corona virüs göstergesi olabilir

Türkiye'den bilim insanları, testis ağrısının, dünya genelinde 1 milyon 300 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yeni tip corona virüs (Covid-19) hastalığının semptomu olduğunu ortaya koydu. İngiliz basınına konu olan haberde, 49 yaşında ismi açıklanmayan Covid-19'la enfekte olan bir erkeğin testis ağrısı dışında, hastalığın kuru, öksürük ve ateş gibi hiçbir belirtisine sahip olmadığını açıkladı. Araştırmacılar, bu nedenle genital bölgede aniden gelişen ve sebebi bulunamayan hastalıklarda Covid-19'dan şüphelenilmesi gerektiğini belirtti.

19 Kasım 2020 / Sağlık

Şeker ve göz hastalığı olanlarda entübasyon riski 5 kat daha fazla İşte Moderna ve Pfizer aşılarının yan etkileri! AstraZeneca, ek klinik deneyler yapabilir Siyah turpun faydaları nelerdir? Kara turp hangi hastalıklara iyi gelir? Bakan Koca: 'Ağır hasta sayısı 8 kat arttı' COVID-19 aşıları güvenli mi? Kovid-19 olanların en az 6 ay boyunca hastalığa tekrar yakalanma olasılıkları çok düşük Unlu mamullerde kanserojen tehlikesi Kağıt bardaklarda büyük tehlike! Mikroplastik parçacıkları açığa çıkıyor Testis ağrısı tek başına corona virüs göstergesi olabilir