Tüp bebek isteyenlere sigara içmeme şartı
Tüp bebek isteyenlere sigara içmeme şartı

Türkiye'nin tütünle mücadelede yeni yol haritasının belirlendiği "Tütün Kontrolü Strateji Belgesi ve Eylem Planı 2019-2023"te, tüp bebek tedavisi ücretinin geri ödeme kapsamında karşılanabilmesi için anne ve baba adayına sigara kullanmama şartı getirilmesi öngörülüyor. Eylem planında ayrıca mesainin 30 dakika erken bitirilmesi ile 1 yıl için 7 gün fazladan izin hakkı tanınması uygulaması ön görülüyor.

17 Temmuz 2018 / Sağlık

Küçük Mesut'a annesi umut oldu!
Küçük Mesut'a annesi umut oldu!

Sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmiş olan 12 yaşındaki Mesut Berber, idrarından kan gelmesinin ardından hastaneye gitti ve böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Berber, hastalığının tedavisinin böbrek nakli olduğunun öğrenilmesinin ardından Kayseri'den İstanbul'a böbrek nakli olmak için geldi. Annesinden aldığı böbrekle ikinci kez hayata tutunan Mesut Berber, aynı zamanda Memorial Hizmet Hastanesi Böbrek Nakli Merkezi'nin 500'üncü nakil olan hastası oldu. Berber, "Hastalığım nedeniyle ara vermek zorunda kaldığım okuluma yeniden gideceğim için çok mutluyum" dedi.

16 Temmuz 2018 / Sağlık

Şehir hastanelerinde ilk kez kadavradan karaciğer nakli yapıldı Diş çürüklerine dikkat! Önemli hastalıklar... Tüp bebek isteyenlere sigara içmeme şartı Her yaşa ve cinsiyete göre check-up var Bozuk konserve felç ediyor hatta öldürüyor! Diyet ürünlerle ilgili önemli değişiklik! Zeytin çekirdeğini çöpe atmayın! Küçük Mesut'a annesi umut oldu! Kalp yetmezliğinden ölüm oranı kadınlarda daha fazla Tüp bebek tedavisinde dikkat!