"Texas burada, Türk Metal nerede?"

Bursaspor'un efsanevi taraftar grubu Texas, Bursa'da direnen metal emekçilerini yalnız bırakmadı. Reno fabrikasının önünde buluşan Bursasporlu taraftarlar, "Texas burada, Türk Metal nerede?" sloganları attı.

''Texas burada, Türk Metal nerede?''

Bursa'da bugün Emek metro istasyonu çıkışında buluşan Texas'lılar, Renault fabrikasının önüne giderek, direnen emekçilere destek oldular. 

Meşaleler yakarak sloganlar atan taraftarlar, "Texas burada, Türk Metal nerede?" sloganıyla fabrikayı inletti.

Texas dün aşağıdaki destek çağrısını yayınlamıştı:

"TEXAS' DAN DESTEK ÇAĞRISI 
İşçi, emekçi şehri Bursa'mızda 1 haftaya yakındır bir alın teri ve hak mücadelesi yürüyor.
İşçi, emekçi şehri Bursa'mızda 1 haftaya yakındır bir alın teri ve hak mücadelesi yürüyor. Bu mücadelenin, işçinin ürettikleriyle servetine servet katanların değil de ayın sonunu getirmekte zorlanan emekçilerin lehine bir çözüme kavuşmasını bekliyoruz.
Oyak Renault, Tofaş, Coşkunöz, Mako vb. fabrikalarda çalışanlar kimimizin babası, kardeşi, kimimizin akrabası, kimimizin komşusu, kimimizin arkadaşı, çoğumuzun da tribünden dostlarıdır. Bu haklı duruşlarında onların sesine ses katmak, onlara omuz vermek bizim için bir vazifedir.
Hakkını arayan dostlarımızın yanında olmak, onlara destek çıkmak ve alın terlerinin değerini patronlarına daha gür sesle duyurmak için yarın, yanlarına gidiyoruz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!