Tehlike saçan bina 'çöküyorum' diyor, ilgi yok! ÖZEL HABER

Bursa'da Osmanlı döneminden kalan tarihi metruk bina, 'çöküyorum' mesajı vermesine karşılık herhangi bir güvenlik önlemi alınmaması dikkat çekerken, insanların önünden geçmesi, araçların ise binanın altına park yapması tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.

Tehlike saçan bina 'çöküyorum' diyor, ilgi yok! ÖZEL HABER

Mesut DEMİR-Hüseyin ALTINIRMAK/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da Osmanlı döneminden kalan tarihi metruk bina, 'çöküyorum' mesajı vermesine karşılık herhangi bir güvenlik önlemi alınmaması dikkat çekerken, insanların önünden geçmesi, araçların ise binanın altına park yapması tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.


EN İŞLET SOKAKTA TEHLİKE ÇANLARI
Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi muhtarı Mehmet Seymen, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, "Belediyemiz Kavaklı Mahallesi'nde güzelleştirme çalışmalarını 6 aydan buyana sürdürüyor. Tarihi evlerin dış görünüşlerini güzelleştiren belediyemiz, aynı zamanda yolumuzu da yapmaya çalışıyor. Tarihi metruk binaların da yıkılma tehlikesi söz konusu. Bu konuda ben belediyeye birkaç defa uyarıda bulundum. Bina şahsa ait olması nedeniyle her zaman önüne araç park ediyorlar. Binanın duvarına 'park etmeyin çökebilir' diye yazmamıza rağmen araçlar park ediliyor. Mahalle sakinlerinden de bu konuda şikayetler alıyoruz. İnsanlar yanından geçiyor, çok tehlikeli bir durum" dedi.

"EN BÜYÜK TEHLİKE ÖĞRENCİLERİN BU YOLU KULLANMASI"
Yol çalışması nedeniyle mahallenin en işlek sokağının trafiğe kapalı olduğunu hatırlatan muhtar Mehmet Seymen, "Sokağımız trafiğe kapalı olması nedeniyle araçlar daha rahat park yapıyor. Binanın yıkılma tehlikesi olmasına rağmen aracını buraya bırakanlar, bir gün araçlarını enkazdan çıkarmaya çalışabilir. Özellikle mahallemizdeki öğrenciler ve çocuklar, bu binanın önünden geçerek okullarına gidiyor. Bu binanın facia olmadan gereğinin yapılması gerekiyor" diye konuştu.

"YOL BİTMEDİĞİ İÇİN HER ŞEY YARIM"
Sokağın her yerinin hendek yuvasına döndüğünün altını çizen Seymen, "Çocuklarımız okula gidip gelirken de çok büyük sıkıntı yaşıyorlar. Gece sokak lambası yanmıyor, sokağımız karanlığa bürünüyor. Buna karşılık sokağımızda kanalizasyon için açılan çukurlar da büyük tehlike saçıyor. Karanlıkta sokaktan geçmek isteyen insanlarımızın bu çukurlara düşmesi halinde Allah muhafaza bacaklarını bile kırma tehlikeleri var. UEDAŞ, sokağın aydınlatılmasını yapmak için yol çalışmalarının tamamlanmasını bekliyor. Yol bitmediği için her şey yarım. 6 aydan buyana büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Mahallemiz felç durumda" şeklinde konuştu.

"İHALEYİ ALAN FİRMA ÇALIŞMALARI YAVAŞLATIYOR"
Kavaklı Mahallesi'nin eski Bursa olması nedeniyle SİT alanı olduğunu dile getiren Mehmet Seymen, şunları kaydetti;
"Mahallemizin sadece bu caddesinde değil, arka sokaklarında da aynı durumda metruk binalarımız var. Buradaki binalarda tadilatlarının eski görünümleri gibi yapılması gerekiyor. İmkanı olmayan bina sahipleri de tadilatları yapamadıkları için binaları kaderine terk ediyor. Binaların tadilatlarını bu durumda belediyenin yapması gerekiyor. Belediye de zaten bu konuda çalışma yapıyor ancak çok yavaş ilerliyor süreç. Bakın 6 aydan buyana yolumuz tamamlanamadı. Sabah saat 9 olmasına rağmen çalışan bir tane işçi yok. İhaleyi alan firma bu konuda çalışmalarını çok yavaş yapıyor. Bu da tüm sıkıntıların en başını çekiyor. Sokağımızın biran önce tamamlanmasını bekliyoruz. Çünkü, bu sokağımız ana cadde gibi çalışıyor. Burada türbeler ve tarihi yapılar var. Turistlerin akın akın geldiği bir yer. Sokağımız konusunda da biraz daha duyarlı olunması gerekiyor."

Tehlike saçan bina 'çöküyorum' diyor, ilgi yok! ÖZEL HABER Tehlike saçan bina 'çöküyorum' diyor, ilgi yok! ÖZEL HABER Tehlike saçan bina 'çöküyorum' diyor, ilgi yok! ÖZEL HABER Tehlike saçan bina 'çöküyorum' diyor, ilgi yok! ÖZEL HABER Tehlike saçan bina 'çöküyorum' diyor, ilgi yok! ÖZEL HABER Tehlike saçan bina 'çöküyorum' diyor, ilgi yok! ÖZEL HABER Tehlike saçan bina 'çöküyorum' diyor, ilgi yok! ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!