Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ÖZEL HABER... KAYIP SİNEM YURDANUR KIBRIS'TA MI?

7 aydır kendisinden haber alınamayan İnegöl Meslek Yüksekokulu Elektrik bölümü son sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur'un Güney Kıbrıs'ta olduğu ve Nurhayat Aytok isimli bir bayana, 'Beni Atina üzerinden buraya getirdiler. Ne olur yardımcı olun' dediği öne sürüldü.

ÖZEL HABER... KAYIP SİNEM YURDANUR KIBRIS'TA MI?

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

İnegöl'de okula gittikten sonra bir daha haber alınamayan İnegöl Meslek Yüksekokulu Elektrik bölümü son sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur'un Güney Kıbrıs'ta görüldüğü öne sürülüyor. Kıbrıs'ta KanalT Haber Müdürü ile görüşen Nurhayat Aytok isimli bayan, Sinem Yurdanur'un Güney Kıbrıs'ta kendisine, "Ben Bursa'dan Sinem. Beni Bursa'dan Atina'ya, oradan da Kıbrıs'a getirdiler. Çok kötü durumdayım. Bana lütfen yardım edin. Aileme ulaşmam lazım" dediğini iddia etti.

"KIZIMIZ KAÇIRILDI"
Sinem'in 7 aydır bulunamaması nedeniyle kızının hayatından endişe ettiklerini söyleyen baba Tahsin Yurdanur, "Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Yetkililerin biran önce kızımı bulmasını istiyoruz. Sinem Çatalca'da oturduğumuz evden yaz okulu için Temmuz ayının sonunda İnegöl'e gitti. O gün kızımı telefonla arayıp konuştuk. Ertesi gün annesi kızının sesini duymak istediğini söyleyince kendisini yeniden arayıp konuşmak istedik. Ama telefonu çalmasına rağmen telefonu açmadı. Biz de İnegöl'deki arkadaşımı arayıp, kızımın bir kız arkadaşı ile birlikte ikamet ettiği Turgutalp Mahallesi Gül Sokak'taki evine bakmasını istedim. Arkadaşım, ev sahibi ile birlikte eve baktı. Evin ışıkları yanmasına rağmen uzun süre zile basılmasına, cama taş atılmasına rağmen evden kimse çıkmamış. Bunun üzerine durum emniyete bildirildi. Eve giden emniyet ekipleri, çilingir vasıtası ile kapıyı açıp içeri baktılar ancak evde kimseye ulaşamamışlar. Biz de hemen İnegöl'e gittik. Birlikte ikamet ettiği okul ve ev arkadaşı olan kızla görüştük, tanıdığı, konuştuğu bütün arkadaşları ile temasa geçerek kızımızın nerde olabileceği konusunda görüştük ancak somut bir bilgi edinemedik. En son bir arkadaşı ile birlikte Kültürpark içerisinde görülmüş. Emniyet ekipleri de gerekli bilgileri alıp arkadaşlarının ifadelerine başvurdu. Ancak 7 aydır kızıma ulaşamadık" dedi. Kızlarının çantasının, nüfus cüzdanının ve diğer özel eşyalarının evde olduğunu, sadece cep telefonunun yanında olduğunu bildiren baba Tahsin Yurdanur, "Kendi isteği ile evden ayrılmış olsa, özel eşyalarını yanına alırdı ve lambayı kapatırdı. Kızımızın kaçırıldığından endişe ediyoruz" dedi.
 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!