Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Ödüllü firmalardan tüyolar"

PERYÖN Güney Marmara Şubesi "Ödüllü Firmalardan Tüyolar" programında Türkiye'de İnsan Kaynakları alanında başarıya imza atarak; PERYÖN İnsan Yönetimi 2012 Ödüllerini alan şirketlerin insan kaynakları direktörleri ve yöneticilerini ağırladı.

''Ödüllü firmalardan tüyolar''

Bursa'daki firmaların insan kaynakları yöneticilerinin ilgi gösterdiği Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde(UİB) gerçekleşen programda konuşan PERYÖN Güney Marmara Şubesi Genel Sekreteri Barış Gül, bilginin günümüzdeki en önemli kaynak olduğunu vurguladı. Sektörlere, iş dünyasına ve insana değer katan fikir ve projelerin her zaman paylaşılması gerektiğini söyleyen Gül, "Peryön İnsan Yönetimi Derneği olarak, insan yönetimi alanında başarılı uygulamaları ödüllendirmek, fark yaratanları cesaretlendirmek, hizmet alanındaki standartlara yön vermek ve başvuran firmaların süreçlerini gözden geçirmelerine fırsat vermek amacıyla kurguladığımız Peryön İnsan Yönetimi Ödülleri sürecini 2008 yılından beri yürütmekteyiz. Ödüllerimizi; işe alım, performans yönetimi,  eğitim ve gelişim yönetimi, yetenek yönetimi, proje ve fark yaratan uygulamalar olmak üzere 5 ayrı kategoride veriyoruz. Bugün de geçtiğimiz yıl ödüle layık gördüğümüz firmaların uygulamalarını Bursalılarla buluşturduk" dedi.2012 PERYÖN Performans Yönetimi Ödülünü alan ve Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan Viko İnsan Kaynakları Direktörü Gülay Seki, 'Performans Yönetimi' ödüllü uygulamasını anlattı. 10 yılda 18 kat büyüme kaydettiklerine dikkat çeken Seki, en son gerçekleştirdikleri atakla ödül aldıklarını ve inovasyonun her alanda olduğu gibi çalışanların verimini arttırmada da çok önemli olduğunu söyledi.

Programa katılan Ford Otosan Eğitim ve Gelişim Müdür Yardımcısı Hayriye Ercan ile Eğitim Ekip Lideri Pınar Başkurt ise 'eğitim ve gelişim yönetimi' ödüllü uygulamasını anlattı. Firmaların çalışanlarla birlikte hedefleri yönetmeleri gerektiğini vurgulayan Pınar Başkurt, "Her çalışan bir yetenektir. Eğitim ve gelişimle sürdürülebilir başarı elde edilebilir "diye konuştu.

Küçük dokunuşlarla büyük etkilerin yaratılabildiğine dikkat çeken 'proje- işveren markası olma' ödüllünü alan Turkcell temsilcisi Senior HR Business Partner Zeynep Ozol, çalışan motivasyonunun arttırılmasının başarıyı da beraberinde getirdiğini söyledi. İş yaşamı ile özel yaşam arasında denge kurulması gerektiğini ifade eden Ozol, " Çalışanlar iş yerinde kendilerini evlerinde gibi hissetmelidir" şeklinde konuştu.

Çalışanlara kendilerini her zaman değerli hissettirdiklerinin altını çizen Pepsico Operasyon İnsan Kaynakları Uzmanı Erhan İmamoğlu da, 'proje- takdir ve ödüllendirme' ödüllü uygulamasını katılımcılara aktardı.

Performans Yönetimi Ödülünü alan Defacto temsilcisi Seçme ve Yerleştirme Yöneticisi Işıl Gör ile Eğitim ve Mutluluk Yöneticisi Gülbeniz Akduman da 'İse alım yönetimi ve proje- yenilikçilik- inovasyon kültürü oluşturma' ödüllü uygulamasını anlattı.

2013 ödülleri için başvurular 14 Nisan'da başlıyor
Bu yıl yine; işe alım, performans yönetimi,  eğitim ve gelişim yönetimi, yetenek yönetimi, proje ve fark yaratan uygulamalar olmak üzere 5 ayrı kategoride verilecek olan Peryön İnsan Yönetimi 2013 ödüllerinin ön başvurusu 14 Nisan 2013 tarihinde başlayacak. Ödüller, 4 Ekim 2013 tarihinde düzenlenecek gala ile sahiplerini bulacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!