KSSYK Başkanı Taner güven tazeledi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (İKSS) Başkanı Tandoğan Taner güven tazeledi.

KSSYK Başkanı Taner güven tazeledi

 

İKSS'nin olağan genel kurul toplantısı Ece Düğün Salonu'nda yapıldı. Tek listeyle gidilen seçime 646 üyeden, 176'sı katıldı. Kongreyi Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başkan Yardımcısı Turgay Yel, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli de takip etti. Kooperatif Başkanı Tandoğan Taner, "Bugüne kadar genel kurullarda yaptığımız işlerle ilgili olarak sizleri sürekli bilgilendirdik. 2011 yılında yapmış olduğumuz genel kurulda üyemiz sayın Ramiz Yiğit bir kitapçık hazırlanması talebinde bulunmuştu, bizde hazırlarız demiştik. Yaptığımız araştırmada kitapçığın maliyeti 3 bin 500 TL, taahhütlü postayla gönderilmesi durumunda 4 bin TL, toplam 7 bin 500 TL maliyetinin olduğu görüldü. Para sıkıntısı çekmemiz için bu yıl kitapçık konusunu erteledik. Kitapçık yerine bilgilerin fotokopisini genel kurul salonunda dağıtmayı uygun gördük. Bildiğiniz gibi yönetim kurulumuzun birinci hedefi kooperatifimizin işlerini aksatmadan, harcamaları karşılayacak ve yatırımları gerçekleştirerek üye aidatlarını sembolik hale getirmek. Bunu başarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

 

Konuşmanın ardından faaliyet ve denetim raporları ile mali tablo okunup ayrı ayrı ibra edildi. İKSS üyesi Fahrettin Baykan, yönetimin hakkıyla çalışmadığını savundu. Yönetim maaşlarının düşürülmesini, bir sonraki dönemde de yönetimin feshedilerek kooperatifin belediyeye devredilmesini talep eden Baykan, yüzde 2,5 olarak belirlenen gecikme faizlerinin de 1,5'e indirilmesi yönünde talepte bulundu. Baykan'ın talebi üzerine divan heyeti önce gecikme faizi teklifini genel kurulun oylamasına sundu. Ancak teklif kabul edilmedi. Son maddede kongrelerin 4 yılda bir yapılması konusuna da karşı çıkan Baykan, genel kurulların her yıl yapılmasını istedi. Bu teklife Tandoğan Taner ve bazı üyeler tepki gösterirken, genel kurulun 2 yılda bir veya 3 yılda bir yapılması konusu da oylandı. 4 oy farkla 3 yılda bir yapılması kabul görürken, 2 yıl teklifini savunan Fahrettin Baykan karara tepki gösterip divanı suçladı. Üyelerin de tepkisini çeken Baykan, daha sonra kongre salonunu terk etti.

 

Kapalı oylama ile yapılan seçimlerde ise başkanlığa tekrar Tandoğan Taner getirilirken, yönetim kurulu İsmail Taç, Akın Balcıoğlu, Nail Özel, Oktay Can, Özcan Ayhan, Sadettin Karakafa, Denetleme Kurulu ise Adem Demirel, İbrahim Turan ve Mehmet Altınay'dan oluştu.

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!