Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kayıp Sinem Yurdanur yaşıyor mu?

20 aydan buyana hala haber alınamayan üniversite öğrencisi Sinem Yurdanur'un akıbetinin ne olduğu bilinmiyor. Bazı iddialara göre Sinem, Türkiye'de tutuluyor, bazı iddialara göre ise yurt dışında. Sinem'in annesi Şerife Yurdanur'un isyanı ise yürekleri dağlıyor.

Kayıp Sinem Yurdanur yaşıyor mu?

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da 26 Temmuz'dan buyana kayıp olan üniversite öğrencisi Sinem Yurdanur'un akıbeti meçhul. Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü ikinci sınıfa giden Sinem Yurdanur, ailesine yaz okuluna katılacağını söyleyip İstanbul'daki evlerinden geçen temmuz ayında ayrıldı. Ailesiyle en son 26 Temmuz 2010 günü telefonla konuşan genç kızdan bir daha haber alınamadı.
Şubat ayında Sinem'in Güney Kıbrıs'ta görüldüğü ve bir kadından yardım istediği iddiaları ortaya atılmış, ancak bu durumdan da bir sonuç alınamamıştı.
İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü, konuyla ilgili soruşturmasını sürdürüyor. Her ihbarı değerlendiren polis, tüm ipuçları üzerinde çalışmasına rağmen 20 aydan buyana bir sonuca ulaşamaması Sinem Yurdanur'un yakınlarını isyan ettiriyor.
İnegöl Emniyet Müdürlüğü, adını açıklamadığı bir tanığın genç kızı en son Emrah K. adlı arkadaşı ile şehir dışında gördüğünü söylemesi üzerine polis Emhar K. (25) ile arkadaşları Cem Ç. (24) ve Halil A.'yı (25) gözaltına almış. Savcılığa getirilen üç kişi Sinem' görmediklerini söyledikten sonra ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.
ATV'de yayınlanan Müge Anlı'nın sabah programına konuşan kayıp üniversite öğrencisi Sinem Yurdanur'un annesi Şerife Yurdanur, "Sadece benim kızım ortada yok. 20 ay oldu. İnsanlar bir haber yok mu diye sorduğunda ben artık utanıyorum. Ben kızımı okusun diye gönderdim. Dışarda olan bulunuyor. Benim kızım Türkiye'de. Dayanacak gücüm kalmadı artık. Ben onu 20 aydır çok özledim. Hala neden bulunamıyor. Ben onun saçının teline kıyamıyordum. Kur'an-ı Kerim'de yazıyor. Sahipsiz evlat bırakmayın. Benim kızıma böyle köpekler musallat oldu. Benim kızım okulunu bitirince gelecekti. Benim kızımı alıkoyanlar elini koluna sallayarak geziyor. Lanet olsun. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşamıyor muyum?" diye sitem etmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!