Instagram'da 'yeşil nokta' dönemi!

Instagram'ı daha ilgi çekici hale gelmek için kullanıcıların karşısına, her gün farklı yenilikler ile çıkmaya devam ediyor. Hikayeler için reaksiyon ve takipçi silme özelliklerini test eden Instagram, çevrimiçi arkadaşları göstermeye başladı.

Instagram'da 'yeşil nokta' dönemi!

Aslında bu yılın ilk ayında son görülme özelliğini kullanıma sunan Instagram, Direct Message bölümünde kişilerin son görüldüğü zamanları paylaşmaya başlamıştı. Ancak, yeni güncelleme ile bu özellik bir adım ileri taşındı.

Instagram yeşil nokta ile çevrimiçi arkadaşlar görülebiliyor!

Artık, Instagram'ın mesajlar bölümünde, Messenger ile benzer şekilde çevrimiçi olan arkadaşlarınızın yanında yeşil bir nokta bulunacak.

Bu özellik ile iki ana hedefe odaklanılıyor. Birincisi, kullanıcıların keyif aldıkları içerikleri paylaşırken diğer kullanıcılarla olan etkileşiminin artması. İkincisi ise Instagram Direct ile yapılan gerçek zamanlı sohbetlerin sayısını artırmak.

Facebook son dönemde attığı adımlar ile sosyal medya üzerindeki mesajlaşmanın kendi ürünleri ile gerçekleştirilmesini hedefliyor. Günümüzün en popüler uygulamaları olan Messenger, WhatsApp ve Instagram, Facebook'a ait.

Instagram yeşil nokta nasıl kapatılır?

Son görülme ile benzer şekilde, yeşil noktanında görünmesini engellenebiliyor. Bunun için Instagram'da Ayarlar bölümüne girdikten sonra, Hareket Durumu menüsü altında bulunan Hareket Durumunu Göster seçeneğini kapatmak yeterli.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!