Google'dan Türkiye'de dev yenilik: Google Maps Street View

Google'nin dünyada en çok kullanılan servisi olan Google Maps'ın belkide en çok tercih edilen alt servisi olan Google Maps Street View yani Türkçe adı ile Google Haritalar Sokak Görünümü özelliği dünyanın onlarca ülkesinde aktif olan bir hizmetti. Bu hizmet önceki gün itibarıyla Türkiye'de de aktif oldu. Artık Türkiye'nin yaklaşık 70 il ve yüzlerce ilçesinde Google Maps Sokak Görünümü aktif.

Google'dan Türkiye'de dev yenilik: Google Maps Street View

Google Maps dünyanın en çok kullanılan online harita servisi. Özellikle cep telefonlarının vazgeçilmez uygulamaları arasında yer alan Google Maps'ın en büyük velinimetlerinden biri ise Google Maps Street View özelliği. Google Maps Street View özelliği sayesinde haritada yer alan herhangi bir sokakta yürüyormuş gibi görünüm alabilmek mümkün. Sokakları gezmenizi sağlayan Street View özelliği, özellikle gidilen yerde ne ile karşılaşacağını bilmeyenler için kesinlikle vazgeçilmez durumda. Uzun yıllardır dünyanın onlarca ülkesinde köyleri bile kapsayan bu servis Türkiye'de hizmete açık değildi. Ancak Google'nin tahminler üzerine 1 yılı aşkındır çalıştığı proje olan Google Maps Sokak Görünümü Türkiye servisi açıldı. Servis henüz yeni olmasına rağmen Türkiye'nin çok büyük bir bölümü mevcut. Bilmeyenler için bir not koymak gerekirse, Google Maps'ın Street View özelliği, Google'nin bu amaç doğrultusunda hizmete aldığı otomobillerinin üstüne takılan kameralar aracılığıyla çekilen fotoğrafların birleştirilmesiyle elde ediliyor.

Google Maps Street View özelliğini kullanabilmek için, Google Maps'ta aradığınız adresi yazdıktan sonra ekranın sağ alt köşesinde yer alan street-view butonu sürükleyip dilediğiniz yere bırakabilirsiniz.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!