Bursagaz EGD Spor Kulübü açıldı

Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği (EGD), Bursa'daki eğitim ve öğretim faaliyetlerine sağladığı katkıları spor alanına da taşımak için Bursagaz EGD Spor Kulübü'nü kurdu.

Bursagaz EGD Spor Kulübü açıldı

Pilot Sanayi İlköğretim okulunda yapılan açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Muhsin Özlükurt, Bursa Gençlik Spor İl Müdürü Dr. Süleyman Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Barca ile Bursagaz Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Özden ve EGD Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi katıldı.

Bursa'dan kazandığıyla Bursa'ya kazandırmayı amaç edinen ve adımlarını bu doğrultuda atan EWE AG'nin en büyük Türkiye yatırımı Bursagaz'ın, EGD aracılığıyla açtığı spor kulübünün ilk branşı basketbol oldu. Ana sponsor Bursagaz olmak üzere EWE TR Holding, EWE Enerji, Enervis ve Dentatürk'ün sponsor olduğu kulüp için yapılan açılış töreninde ilk sözü alan Bursagaz Genel Müdür Danışmanı ve EGD Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi, "Kurduğumuz spor kulübümüzün ilk amacı çocuklarımıza sporu sevdirmek. Çocuklarımız spor yaparak dayanışmayı, yardımlaşmayı, mücadele etmeyi öğrenecekler böylece yere daha sağlam basan gençler ile geleceğe daha güzel bakabileceğiz" diye konuştu.

Çerçi'den sonra kürsüye çıkan Bursagaz Genel Müdür Yarımcısı Şükrü Özden, spor kulübünün her faaliyetinde Bursagaz olarak destekçi olacaklarını kaydetti. 30 kadar okulu esas alacaklarını ve buradaki yetenekli öğrencileri kulüp bünyesine dahil edeceklerini belirten Özden, Haziran ayına kadar okullarda seçmeleri tamamlayacaklarını aktardı. Ardından yaz kampı yapılacağını da söyleyen Özden, seneye EGD Spor olarak liglerde yer alacaklarını dile getirdi.

Açılış törenine katılan Bursa Gençlik Spor İl Müdürü Dr. Süleyman Şahin, gençlik için sporun önemine değindi ve desteklerinden dolayı Bursagaz'a teşekkürlerini sundu. Şahin, Bursagaz gençlerimiz ve spor için Bursa'ya örnek bir projeyi başlatmış. İnşallah bu çalışma birçok kuruma ve kuruluşa da örnek teşkil eder. Bursagaz eğitim ve kültürel alanında yapmış olduğu çalışmalarla gerçekten önemli bir marka. Spora da kurulan bu spor kulübü aracılığıyla desteğini vermiş oluyor. Projeyi hayata geçiren Bursagaz'a şükranlarımı arz etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Barca, "Bursa'da örnek firmalar arasında yer alan Bursagaz'ın gençlerimize verdiği değeri gösteren bu atılımın diğer firmalarımıza da örnek olmasını diliyorum" dedi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Muhsin Özlükurt ise Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan çalışmaların her zaman destekçisi olacaklarını belirtti.

Açılış töreninden sonra Pilot Sanayi İlköğretim Okulu Spor Salonu'nda Bursagaz EGD Spor Kulübü oyuncuları katılımcılar için gösteri maçı yaptı. Maç sonrası genç sporcular
Bursagaz ve EGD'ye tüm katkılarından dolayı teşekkür etti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!