Bursa'da sınıfta dolabın altında kalan Yusuf'un doktorundan açıklama geldi

Bursa'da dün Canaydın İlkokul'nda meydana gelen olayda sınıfta üzerine devrilen dolabın altında kalarak ağır yaralanan ve kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Yusuf Ertaş'ın tedavisi sürüyor.

Bursa'da sınıfta dolabın altında kalan Yusuf'un doktorundan açıklama geldi

Yoğun bakım ünitesinde yatırılan Yusuf'un tedavisini sürdüren Doç. Dr. Özgür Taşkapıoğlu, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu, hayati tehlikesinin bulunduğunu söyledi. "Yusuf'un şu andaki durumu ilk geldiği zamandan daha iyi" diyen Doç.Dr. Özgür Taşkapıoğlu, şunları söyledi:

"Hasta üzerine dolap devrildikten sonra şuuru kapalı olarak acil servise getirildi. Kafa tabanında ve kafatasının üst kısmında kırıkları vardı. Takip amacı ile yoğun bakıma yatırdık. Beyin kanaması geçirdğini tesbit edince gece ameliyata aldık. Kanama tamamen boşaltıldı. Şu an yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Hayati tehlikesi de devam ediyor. Yalnız, şu andaki durumu ilk geldiği zamandan daha iyi. Bundan sonraki süreçte ölçtüğümüz beyin basıncı normal. Takibine devam edeceğiz. Bu ciddi bir tramva, ağırlığı konusunda net bir fikrimiz yok ama kafatasında bu derecede bir kırığa sebep olması için ağır olması gerekiyor."

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yakup Canıztez ise "Çocuğumuz ciddi bir travma sonrasında hastanemize getirildi. Acil koşullarda ameliyatı yapıldı. Şu anda durumu iyiye gidiyor. Ne yazık ki hayati tehlikesi devam ediyor. Gerekli tedavileri devam edecek. İnşallah en kısa zamanda iyileşmesini temenni ediyoruz" diye konuştu.

VELİLELER TEPKİLİ

Okuldan çocuklarını almaya gelen veliler ise olayda ihmal olduğunu, aynı durumun kendi çocuklarının da başına gelebileceği için tedbir alınması gerektiğini söyledi. Olayı gören çocuklar da Yusuf'un olay anında çok yara aldığını ve şu anda sınıfın kapatıldığını belirtti.

Bursa'da bir belediyede hukuk işlerinde çalışan baba Adnan Ertaş olayı kendisini cep telefonundan arayan sınıf annesinden öğrendiğini söyledi. Dün geceden bu yana yoğun bakımda tedavisi yapılan oğlundan gelecek iyi haberi alabilmek için kapı önünde nöbet tutan baba Adnan Ertaş olayın şokunu atamadıkları için daha karakola gidip şikayetçi bile olamadıklarını dile getirdi. Ertaş "Şu anda tek beklentim oğlumun sağlığına kavuşması. Olayı bana okul idarecileri değil, sınıf annesi telefon ile bildirdi. Onu bu durumda gören diğer oğlumun da psikolojisi bozuldu. Çocuk ağlıyor, yemek yemiyor. Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi. 

Olayda okulun ihmali olduğunu ve şikayetçi olacağını söyleyen baba, "Olay teneffüs sırasında yaşanmış, tanık olan tüm öğrenciler evlerine gönderilmiş. Kat görevlisi öğretmen müdahale etmiş" diye konuştu.

ANNESİNE DAHA ÖNCE SÖYLEMİŞ

Bu arada dolabın altında kalarak ağır yaralanan Yusuf Ertaş'ın olaydan bir gün önce annesi Fatma Ertaş'a "Anne bu dolap bizim üzerimize devrilecek sürekli sallanıyor" dediği ortaya çıktı. Bunun üzerine Fatma Ertaş durumu eşine bildirdi. Çalıştığı belediyenin inşaat teknikerlerinden yardım isteyen baba dün okulun adresini vererek sınıftaki dolabın sağlamlaştırılmasını rica etti.

Öte yandan, yoğun bakımda uyandırılma çalışmalarına başlanan Yusuf'un sağlık durumunun iyiye gittiği, 2 gün daha yoğun bakımda kalacağı öğrenildi.

Olayla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise Yusuf'un üzerine düşen dolabın geçen eğitim döneminde sabit olduğunu, yaz tatilinde boya ve badana yapıldığını, sabit olduğu için de dolabın arkasının boyanamadığını belirtip, "Kaza sırasında nasıl sabit olmayan hale geldi bilmiyoruz, araştırıyoruz" derken, okul idarecileri konuyla ilgili açıklama yapmayacaklarını söyledi.

Olayla ilgili adli ve idari soruşturmaya başlandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!