Serkan Yetişmişoğlu

Serkan Yetişmişoğlu

serkanyetismisoglu@bursadabugun.com

6 patlar Timsah!

2023.01.12 01:44 - Son Güncellenme: 2023.01.12 01:47
A

Frutti Extra Bursaspor, EuroCup'ta ikinci yarının ilk maçında Cedevita Olimpija'yı eze eze dize getirdi.

7 bine yakın taraftarının muhteşem desteğiyle kendi rekorlarını alt üst eden Timsah, takım halinde tam bir basket resitali sundu.

Böylece, 10 maçta 6 galibiyete ulaştık.

SAYI OLUP YAĞDIK

Slovenya'nın başkenti Ljubljana'daki ilk maçı 81-73 kazanan Bursaspor, rövanşta da coştukça coştu.

Adeta sayı olup Cedevita'nın üzerine yağdık.

Bazı maçlarda bazı oyuncular, takımını sırtlar.

Ancak bu kez, hasta olan Ahmet Düverioğlu'nun yokluğunda; 8'li rotasyonda süre alan 8 isim de skor üretti.

6 OYUNCU İKİ HANELİ SAYI ATTI

Hatta, 6 oyuncu da çift haneli skor ürettiler.

Timsah, adeta "6 patlar tabanca" gibiydi.

İçeriden, dışarıdan herkes hedefe ateş etti ve tam 12'den vurdu.

Öyle ki;

Sloven ekibi kimi tutacağını şaşırdı!

Takım olarak; topu ve skoru çok iyi paylaştı yeşil-beyazlılar...

BUNA EN ÇOK DUŞAN SEVİNMİŞTİR

Herhalde buna; pazar günü Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Timsah'ın Koçu Duşan Alimpijevic sevinmiştir.

Zira, herkesin eli sıcak ve formda...

ENES POTAKIRAN!

Kenardan gelen Enes Berkay Taşkıran'ın 18 ve Yiğitcan Saybir'in 11 sayı üretmeleri çok değerli.

Özellikle Enes'in, 17 dakikaya 7'de 4 üçlükle 18 sayı sığdırarak, "ben de varım" demesi çok ama çok önemli bir kazanım.

Enes Taşkıran, bu mücadelede bana göre "Potakıran" lâkabını aldı. 

FARK 22 SAYIYA KADAR ÇIKTI

Karşılaşmanın başından itibaren parkeye karakter koyup, farkı 22 sayıya (65-43 ve 103-81) kadar çıkaran oyuncular, bildiğin 3'lük idmanı yaptı ve starttan çıktığı günü rakibini fazla yaklaştırmadan maçı koparıp fişi çekti.

Zach Auguste 3 faule çıkınca, Sırp Koç, iki 4 numara Yiğitcan ve Dudzinski'yi toplamda 20 dakika pota altında birlikte oynattı.

DUD-SAY ikilisi, boyalı alanı çok iyi savunup, hareketli hücumları ve dış şut tehditleriyle de rakip savunmayı bir hayli zorladılar.

GURUR DUY BURSA

İnanılmaz bir tempo ile oyunu domine eden bu savaşçı takımla; Bursa ne kadar gurur duysa azdır.

EN ZOR DEPLASMAN: BURSA

EuroCup Genel Menajerleri arasında yapılan oylamada, "En zor deplasman" seçilen Bursa, bunun ne kadar doğru olduğunu Cedevita maçında bir kez daha kanıtladı.

Tezahüratlar ve tribün şov yine muhteşemdi!

TRT Spor'dan maçı izleyen tüm Türkiye ve dünya da bunu çok net gördü!

MAHŞERİN UÇAN TİMSAHLARI

Gerçekten Teksas, salonu yine mahşer yerine çevirdi.

Ben de Potanın Timsahları'na "Mahşerin uçan Timsahları" benzetmesinde bulunmak istiyorum.

Zira, uçan Timsahlar, potaya sorti üstüne sorti yaparak, 111 sayıya ulaştı.

EN ETKİLEYİCİ OYUNCU: BİTİM

EuroCup'ta ilk yarının "İzlemesi En Keyifli Oyuncusu" seçilen Onuralp Bitim, bu maç öncesi EuroCup Sayı Krallığı'nda 18,4 sayıyla 3.sırada bulunuyordu.

20 sayı bulan 23 yaşındaki milli forvet, bu maçta arkadaşlarıyla birlikte Cedevita'yı adeta denize döktü!

Bakınız;

Onuralp Bitim 20 sayı, 8 asist, 3 ribaund,

Anthony Clemmons 19 sayı (3/5 üçlük), 3 ribaund, 5 asist,

David Dudzinski 18 sayı, 6 ribaund, 3 asist,

Enes Taşkıran 18 sayı (4/7 üçlük), 1 asist,

Derek Needham 13 sayı, 2 ribaund, 5 asist,

Yiğitcan Saybir 11 sayı, 6 ribaund,

Bu istatistikleri görünce, bize "maşallah" demek düşer.

REKOR ÜSTÜNE REKOR

Dün gece müthiş bir performans sergileyen Potanın Timsahları, 3 kategoride kendi kulüp rekorlarını da yeniledi.

Mesela;

111 sayı atarak, Avrupa'da kendi en çok sayı attığı maç rekorunu kırdı.

35'te 18 üçlük isabetiyle rekor kırdı. (Hatta ilk çeyrekte 10'da 6 üçlük attı)

Takım halinde toplamda 130 verimlilik puanıyla kendi kulüp rekoruna imza attı.

ZİRVEYLE FARK 1 GALİBİYET

Grupta galibiyet sayıları birbirine çok yakın. Yani makas çok dar!

Tabii ki öncelikle ilk 8'i garantilemek önemli...

Klasman tablosuna bakarsak;

Lider Bourg'dan sadece 1 galibiyet geride olan Timsah, tek maçlı play-off'larda saha avantajını eline alabilmek ilk 4'e girme yolunda en az 5-6 rakibiyle çekişiyor.

Öyle ki;

Play-off'a veya ilk 4'e kalacak takımları, 2'li, hatta 3'lü averajlar bile belirleyebilir.

BAŞKAN SEZGİN'DEN SAĞLAM'A ONUR ÖDÜLÜ

Bursaspor'un şampiyon teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, gecenin onur konuğuydu.

Devre arasında düzenlenen törende, Başkan  Sezer Sezgin, Sağlam'a üzerinde adı yazılı bir forma hediye etti.

Armayı öpen ve tribünleri selamlayan Ertuğrul Hoca, "şampiyon" tezahüratlarıyla ayakta alkışlandı.

VEFALI BAŞKANA ALKIŞ

Sezer Başkan, artık geleneksel hale gelen "onur ödülleri" ritüeli ile camianın her kesiminden isimleri onurlandırarak çok önemli bir organizasyona imza atıyor.

"Vefalı" Başkan Sezgin'i bir kez daha yürekten kutluyorum.

"KALBİM HER ZAMAN SENİNLE"

Ertuğrul Sağlam da, kulübün yayınladığı tören fotoğrafını sosyal medyadan paylaşarak, şu ifadeleri kullandı:

"Yeniden çok özel duygular yaşamama vesile olan Başkan Sezer Sezgin başta olmak üzere tüm Frutti Extra Bursaspor Basketbol ailesine teşekkür ediyorum. Tüm teknik ekip ve sporcu kardeşlerime de tebrikler. Kalbim her zaman sizinle."

ONURALP'TEN SELFİLİ KUTLAMA

Maçtan sonra Enes Berkay Taşkıran, Teksas'a 3'lüyü çektirirken, Onuralp Bitim de özel istek üzerine maratondaki taraftara 3'lü çektirdi ve ardından da bir taraftarın telefonuyla selfi çekti.

NEEDHAM'DAN RONALDO SEVİNCİ

Galibiyet pozundan sonra Kaptan Needham'ın, Tarık Sezgün'le birlikte Cristiano Ronaldo'nun meşhur "Siuuu" sevinci hareketini yapması dikkat çekti.

Derek Needham, yönetici, icra kurulu üyeleri ve taraftarlarla birlikte "klasik selfi" ritüelini yapmayı da ihmal etmedi.

Velhasıl kelam;

Frutti Extra Bursaspor, ligden sonra Avrupa'da da mutluluğun resmini çizmeye devam etti.

Ne diyelim;

Darısı pazar günü "kapalı gişe" oynanacak Fenerbahçe maçının başına...

A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları