Serkan Yetişmişoğlu

Serkan Yetişmişoğlu

serkanyetismisoglu@bursadabugun.com

59 yıllık final!

2022.05.13 21:06 - Son Güncellenme: 2022.05.13 21:06
A

Hani, o 90+4'te üst üste atılan 3.şutta, 3-2'lik skorla; "üçlük" basket gibi gelen 3 puan var ya...

İşte o "mucizevi" gol ve galibiyet;

Bursaspor'un inancını ve özgüvenini zirveye taşıdı.

Örneğin;

Hollywood'da bir spor filminin finalini mutlu sonla bitirmek üzere yazmak isteseniz, tıpkı Ümraniye maçının son anları gibi yazarsınız.

Yani;

Esas adamların takımı, 2-1 geri düşse de, son düdüğe kadar savaşarak, son nefeste bulduğu golle 3-2 kazanıp hayata bağlanır.

Bir şehir sevinir.

...Ve o şehre, asıl şimdi bahar gelir.

Bu galibiyet ve son 4 maçta toplanan 10 puan, aynı zamanda Timsah'ı; finallerin finalinin eşiğine getirir.

SEZON FİNALİ

Yeri gelmişken, şunu da söylemekte fayda var:

2'de 2 yaparsak, biz bu işi bitiririz!

Onun dışında ince detaylara girmeye bence hiç gerek yok!

Onun için;

Cumartesi günü sahaya çıkacaksın ve rakibin konumuna bakmadan, 90 dakika boyunca savaşarak kazanacaksın!

Bunun başka yolu yok!

Çünkü;

Bu final, kulüp tarihi ve kaderi açısından, belki de 59 yılın en önemli finali olacak...

İşte o yüzden ben bu maça;

"Sezon finali" diyorum.

AVRUPA'DA HERKES GÖSTERDİ 

Frutti Extra Bursaspor'un, istediği ve güçbirliği yaptığı zaman dev rakipleri Avrupa'da nasıl devirdiğini EuroCup'ta finale ulaşılan zorlu turlarda hep birlikte gördük.

İşte Timsah'ın genlerinde var bu özellikler...

Kadronun potansiyeli zaten ortada...

Tecrübeyse tecrübe...

İnançsa inanç...

Taraftarı zaten her daim yanında...

TRİBÜNDE SÜPERLERİ BİLE SOLLADI

Bunun en çarpıcı örneği de şu anektodun özünde saklı:

Bu sezon son maçta "taraftar rekoru" kıran Bursaspor, bu hafta Ümraniyespor maçındaki 38 bine yakın taraftarıyla, Süper Lig'de oynanan 10 maçta, taraftar sayısı açısından da 2.sırada yer aldı.

Ayrıca...

Basketbolda; Bologna'daki Avrupa finali için; taraftarımıza, 350 yerine, 5 bin kişilik yer verilseydi, o tribünler de tamamen dolardı.

YÜREKTEN İNANIYORUM

Futbol ve basketbolda ekrana gelen maçları reyting rekorları kıran Bursaspor'un, lig biter bitmez unutmak istediğimiz bu sezonu hayırlısıyla, kazasız belasız kapatacağına yürekten inanıyorum.

Mustafa Er ve oyunculara tüm kalbimle güveniyorum.

Haydi Bursaspor, olacak bu iş, olacak!

A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları