Serkan Yetişmişoğlu

Serkan Yetişmişoğlu

serkanyetismisoglu@bursadabugun.com

2. gençlik ateşi yanıyor!

2021.06.08 07:35 - Son Güncellenme: 2021.06.08 07:35
A

Bursaspor'da "2.Gençlik Ateşi" vizyona girdi...

30 yaşında olan yeni yönetimin lideri Emin Adanur, 41 yaşındaki teknik adam Mustafa Er'le 3 yıllığına anlaştı.

Adanur, Başkan Hayrettin Gülgüler'le birlikte akşam saatlerinde Mustafa Er'le görüşerek, her konuda el sıkıştı.

Ayrıca, kulüp, Mustafa Hoca ile birlikte efsane 10 numara Batalla ile de yardımcı antrenör olarak anlaşıldığını resmen açıkladı.

YAZDIĞIMIZ PROJE GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

Konu buraya gelmişken...

Mustafa Er'in göreve devam etmesi halinde, Batalla'nın yardımcısı olacağını ilk kez 23 Mayıs'ta yazmıştım.

Bu gelişme, camiada ve ülke çapında büyük yankı uyandırmıştı.

Adanur ve ekibi, seçimi kazanınca, bu proje de gerçekleşmiş oldu.

GÖREV SÜRELERİ AYNI...

Er'le 3 yıllık anlaşma yapılması da çok önemli...

Zira, yeni yönetim 3 yıllığına göreve geldi.

Hocası ile kendi görev süresi kadar anlaşması da gayet doğal.

Böylece, oyuncular da bilecek ki, Mustafa Hoca, yönetimin ve camianın büyük kesiminin desteğini almış durumda...

Futbolcu da, bu tabloya bakarak, sadece kendi işini yapması gerektiğini iyi bilecek.

Ben de, Mustafa Hoca ile Antrenör Batalla'ya "hayırlı olsun" diyor ve başarılar diliyorum.

LİDERİ DE, HOCASI DA GENÇ

Kulübün lideri de, teknik adamı da, kadrosu da çok genç...

Antrenör Batalla da 37 yaşında...

Kadro deseniz; 20,6 gibi rekor seviyede genç bir ekip...

Adanur'a şimdilik "lider" diyorum. Çünkü, henüz yönetimde görev dağılımı yapılmadı.

Görevi netleşince, örneğin; "2.Başkan" veya "Başkan Vekili" gibi adının başına kendi unvanını da yazacağız.

Geçen sezon tahtanın açılamaması nedeniyle mecburen de olsa başlatılan gençlik aşısı, Mustafa Hoca'nın teknik hamleleri sayesinde tutmuş ve Vakıfköy'den gelen 17-18 yaşındaki yetenekli futbolcular, "gençlik ateşi"ni yakmıştı!

Bu proje, 3 yıllık süreci kapsıyor.

HEYECAN MEŞALESİ ATEŞLENDİ

"Tahtayı mutlaka açacağım" diyen, dinamik bir profil sergileyen Emin Adanur, genç kadroyu koruyup 7-8 transfer yapmayı planladığını, Mustafa Er ile yola devam edeceklerini kongre sonunda canlı yayınımıza konuk olduğunda ifade etmişti.

Adanur'un sözünü verdiği bu önemli işler, kentteki "heyecan meşalesi"ni de ateşledi!

UMUTLAR YEŞERDİ

Sosyal medyada da resmen büyük bir coşku seli oluşturdu yeşil-beyazlı taraftarlar...

Camianın umutları yeniden yeşerdi.

Genç lidere verilen desteğin giderek arttığını gözlemliyoruz. 

Taraftarlar, "Haydi Başkan, kombineleri çıkart da, hemen alalım" diye çağrıda bulunuyorlar.

Tabii ki, TFF'nin yeni sezonda hangi oranda "seyirciye" izin vereceği veya ne olacağı belli değil!..

İŞTE BUNU ÖZLEMİŞTİK

Devir-teslim töreni çok seviyeli geçti ve özlem duyulan güzel bir tablo gerçekleşti.

Eski Başkan Erkan Kamat'ın, Bursa'ya; yeni yönetime destek verme çağrısı yapması, başarı dilemesi çok güzeldi.

Tabii ki bunlar, olması gereken hareketler...

KAMAT'A ÇİÇEKLİ JEST

Ayrıca, Başkan Hayrettin Gülgüler'in Kongre Divan Başkanı Emre Akçil'den mazbatayı almasının ardından, Emin Adanur'un, 1 yıl görev yapan Başkan Erkan Kamat'a teşekkür anlamında çiçek vermesi de çok güzel bir jest oldu.

Her şeye rağmen, tarzını ve icraatlarını çoğu kez eleştirdiğim Başkan Kamat ve ekibine, 1 yıl boyunca verdikleri emekler için teşekkür etmek gerek.

"BAŞIMIZ ÖNE EĞİLMEYECEK!"

Adanur'u; Timsah Arena'daki kongrede, bursadabugün tv'ye konuk ettiğimizde, "Hiçbir Bursaspor taraftarının başını öne eğdirmeyeceğim" demişti...

Bu sözü, mazbata töreninde de tekrarladı.

Gördüğüm kadarıyla, bu slogan taraftarın çok hoşuna gitmiş durumda...

Söylemleri, camiada güven ortamı oluşturuyor.

BİRLEŞTİRİCİ DİLİ BEĞENİLDİ

Ercan Bulut kardeşim, "Bu 'birleştirici dili' çok özlemiştik. Meşaleleri yakın, güzel günler çok yakın!" diye yazmış, benim mazbata töreni twitimin altına...

Gerçekten...

Taraftar, tahtanın açılacağı günü 4 gözle bekliyor.

TAHTA VE TRANSFER AYNI ZAMANDA...

Zira, 1 Temmuz'da başlaması beklenen sezon başı kampına yeni transferlerin de katılması çok önemli...

Bu açıdan, anlıyoruz ki;

Yönetim, tahta açma ve yeni transfer çalışmalarını "eşgüdümlü" olarak götürecek.

Antrenör Batalla'nın da, ülkesinden ve de Güney Amerika'dan genç yetenekleri, armaya kazandırma yolunda çalışmalar yapacağını ve Mustafa Er'e rapor vereceğini biliyoruz.

Açıkçası...

Bu gelişmeler, beni de heyecanlandırıyor.

Yapbozun parçaları tek tek yerine oturmaya başlayınca, yeni sezonla ilgili umutlarım daha da artıyor...

O SENE, BU SENE Mİ?

Camianın "kenetlenme" yolunda hareketlenmesi, üzerindeki ölü toprağını atmaya başlaması, bölünmek yerine, yeniden bütünleşerek "tek yumruk" olacağının sinyallerini vermesi, bana 2010'daki "o sene, bu sene" sloganını hatırlattı.

Neden olmasın?

Yeter ki;

Verilen sözler tutulsun.

Böylece, şehirde oluşan bu sinerji, tüm kenti çepeçevre sarıp sarmalar.

Kartopu, çığa dönüşür!

Tıpkı, taraftarların; 1 Haziran'da armanın 58. yıldönümünde, Mihraplı Parkı'nda gerçekleştirdikleri muhteşem meşale şov gibi...

İşte, o zaman hep bir ağızdan;

"Güzel günler yakın, meşaleleri yakın!" deriz.

A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları