22 Ekim 2018 Pazartesi, 10:25

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Mesut Demir

Bursa polisi alarmda! Vatandaş duacı...

Mesut Demir

mesutdemir@bursadabugun.com

Bursa'da Emniyet Müdürü Osman Ak'ın göreve geldiği günden buyana yaptığı çalışma, özveri ve projeler vatandaşın takdirini kazanırken, adeta gönüllerde de taht kurdu.

Başta asayiş ve trafik olmak üzere narkotik, organize ve ahlak ekiplerinin başarılı çalışmaları göz dolduruyor. Bursa emniyetinin çalışmalarıyla ilgili www.bursadabugun.com'da yapılan her habere vatandaşların yorumları, sosyal medyadan yansıyan yorumlar gösteriyor ki, Bursa, tarihi boyunca en çetin emniyet müdürüne kavuştu.

1886 yılında atanan Bursa'nın ilk emniyet müdürü 2. Komiser Kazım Efendi için tarih, disiplinli, özgüveni yüksek ve  başarılı bir emniyet müdürü olarak kayda girmiş. 2 yıllık görevinin sonunda Ankara'ya yol görünmüş.

Bakıldığında tarihte hep 2 yılda bir emniyet müdürü değişikliği yapılmış. Yakın tarihe baktığımızda ise, Sabri Durmuşlar, Halil Yılmaz ve Zeki Çatalkaya birer yıl, Tahsin Demir ise 3 yıl Bursa'da görevinde kalmış.

2017 yılı ağustos ayında Bursa'da göreve başlayan Başmüdür Osman Ak'ın kulağımıza 2019 yılında emekli olacağı konusu geldi.

Bursalıların benimsediği, suç oranlarının düştüğü, uyuşturucuya karşı topyekun mücadele edildiği bu dönemde başarılı bir grafik çizen emniyet müdürünün emekli edilmemesi gerekiyor.

Bursalıların sahiplendiği bir müdür Osman Ak... Gecenin bir yarısında nereden çıkacağı belli değil. Mesai kavramı sıfır... Çoluk çocuğunun yüzünü görmeden millete hizmete adamış bir Başmüdür'den bahsediyoruz. Halkın gönlünde taht kurmuş bir Başmüdür...

Tıpkı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gibi... Yaptığı çalışmalar, terörle mücadelede aldığı yol, korkusuzca mücadele eden Soylu... Başta terör ve asayiş olmak üzere ülke genelinde aldığı kararlı adımlarla ciddi başarılar elde etti Süleyman Soylu...

Başmüdür Osman Ak da, Soylu gibi kararlı adımlar attı Bursa'da...

Başarıdan başarıya koştu adeta...

Bursalılar diyor ki;

"Yıllardır biz böyle bir müdür bekliyorduk. Uyuşturucu konusunda nefes aldık, Bursa'da suçlulara karşı kuş uçurtulmuyor. Böyle bir müdür emekli edilmemeli. Millet için hizmete devam etmeli..."

Vatandaş böyle diyor... Millet bunu istiyor... Karar tabi ki Ankara'nın...

Esen kalın...