Bursa'nın gülümseyen ilçesinden mesaj var!

03 Nisan 2019 Çarşamba, 13:55
A

Yoğun tempo bitti, aylar süren seçim çalışmalarının ardından halk sandıkta kararını verdi.

Bursa'nın marka ilçesi Nilüfer'de yaşayanlar beklendiği gibi 'gülümsemeye devam' dedi.

Zafer büyük bir farkla geldi.

Millet İttifakı'nın CHP'li Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem 166.316 oy olarak %62.09'luk oranla seçimi birinci sırada bitirdi.

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li Belediye Başkan Adayı Necati Şahin'se 94.109 oy ve %35.13'luk oranla ikinci sırada yer aldı.

Mustafa Bozbey'in 20 yıl süren Nilüfer Belediye Başkanlığı'ndan sonra büyükşehir adayı olmasıyla Nilüfer'de yeni bir dönem de başlamış oldu.

Erdem, "Daha yapacak çok işimiz var" sloganıyla son derece başarılı bir kampanyaya imza attı.

Bunun karşılığını da sandıkta fazlasıyla aldı.

Nilüfer'de yapılanlar zaten ortada.

Önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek projelerle oluşturulacak yeni vizyona; ilçenin bugünkü gelişmişlik düzeyine ulaşmasında 15 yıl Bozbey'le omuz omuza görev yapan Turgay Erdem'in imza atacak olması da şüphesiz ki Nilüferlilerin içini rahatlatan en önemli unsurlardan biri.   

Seçimin ardından Bozbey'in uzun yıllardır yol arkadaşı olan Nilüfer'in yeni belediye başkanı Turgay Erdem'le görüştüm.

Buruk bir mutluluk yaşanıyor CHP Nilüfer cephesinde

Erdem, "Güzel bir seçim kampanyası geçirdik. Bu süreçte bize destek olan örgütüme, CHP ve İYİ Parti grubuna çok teşekkür ederim. Gece, gündüz bütün Nilüfer'i sokak sokak dolaşarak güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Oy veren vermeyen tüm Nilüferlileri kucaklayacağız. Onlar için 24 saat hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.

Söz elbette Mustafa Bozbey'e de geldi

Erdem, "Tam olarak sevinemedik. Büyükşehirde de başarıya ulaşmak istedik. Ancak bu seçimin kazananı aslında Mustafa Bozbey oldu. Bursa'da gerçekten çok büyük bir oy olarak puanımızı yükseltti. Bursalıların bu konuyla ilgili ona destek verdiğini gördük. Bundan sonra Bursa'da çok daha iyi hizmetleri Nilüfer'den başlayarak göreceğiz. Büyükşehir'in tüm icraatlarının da yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim" ifadelerini kullandı.

Nilüfer'in yeni dönemde de gülümseyeceği açık.

Bursa'da hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacağı da...


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları