Allah belanızı versin!

11 Mayıs 2021 Salı, 13:43
A

Ne insan olmayı becerebildik, ne barış içinde yaşamayı. Dünya barışından bahsetsem 'Ne bu böyle? Ortaokul kompozisyon dersi ödevi mi?' dersiniz... Çünkü dünya barışı hayali çocuklukta kuruluyor, inanılıyor sadece. Büyüdükçe anlıyor insan, insandan bi b.k olmaz diye. 
Hala çocuk öldürüyoruz, hala nefret ediyoruz birbirimizden inatla. Çok afedersiniz kıç kadar gezegeni paylaşamadık koca evrende.
Üredikçe ürüyor, tükettikçe tüketiyoruz.
Filistin'de çocuklar ölüyor şimdi, daha önce de ölmüştü. Ondan önce de başka ülkelerde ölmüştü, bizim ülkemizde de çok öldü.
Ölüyoruz yani...
Sonra unutuyoruz bunları çok enteresan. Kahroluyoruz, gerçekten üzülüyoruz belki. Ama unutuyoruz.
İnsan hatalı bir yaratık. Doğası hatalı... 
Oysa o tramvaları yaşayanlar, ailesi gözlerinin önünde katledilenler, tecavüz edilenler, yurdundan olanlar, çocuğunu kaybedenler, çocuk yaşta kana bulananlar unutmuyor, unutmayacak. Eli kanlı terörist örgütler ve terörist ülkeler ve sömürgeciler devam edecekler. Çünkü hamurunda kötülük var, insan doğası doymaz. Eğitimle vicdan bütünleşmedikçe medeniyet olmaz. Medeniyetin olmadığı yerde iyilik olmaz. İnsan doğası hatalı... 
Varsın olsun en okunan köşe yazarları, gazeteciler olmayalım.
Varsın olsun like'lara doymayalım, gazete sürmanşetlerinde var olmayalım. Varsın olsun bilmem kimlerin kanallarında süzüle süzüle angut gibi sorular sorup kime hizmet ettiği bilinmeyenlerden olmayalım. Gurur duyarım. 
Ve buna rağmen hep de diyeceğim: Bir yerlerde çocuklar ölüyorsa orada çok büyük şerefsizler vardır. 
Bir yerde çocuklar ölüyorsa orada çok büyük vampirler vardır. 
Bir yerde çocuklar ölüyorsa veya ölmekten beter ediliyorsa orada çok büyük kâr vardır.
Yazık, Allah belanızı versin!


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları