Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Youtube, Google servisleri ve Gmail çöktü

Dünya genelinde Gmail, Google Haritalar, Google Dökümanlar, Google Drive ve Youtube gibi Google servislerine ulaşım sorunları yaşandı. Yaklaşık bir saat süren erişim sorunu sonrası Google servislerindeki sorun çözüldü.

Youtube, Google servisleri ve Gmail çöktü

Dünya genelinde GmailYouTubeGoogle DriveGoogle DokümanlarGoogle HaritalarAdwords ve Adsense, Google PayGoogle Home uygulamalarına ve Google'ın Chromecast'ine erişim sorunu

Sorunun Türkiye saati ile 14.56'da başladığı belirtildi.

Youtube'dan saat 15:09'da yapılan açıklamada, "Şu anda birçoğunuzun YouTube'a erişim konusunda sorun yaşadığının farkındayız. Ekibimiz bunun farkında ve araştırıyor. Daha fazla bilgi alır almaz sizi burada bilgilendireceğiz" ifadeleri kullanıldı.

DownDetecter'a göre, Avrupa, Avustralya, ABD'nin doğu kıyıları, Afrika, Güney Amerika ve Asya bölgelerinden kullanıcılar Google servisleri ile ilgili şikayette bulundu.

Dünyanın en popüler video izleme platformu olan Youtube'un aylık aktif kullanıcı sayısı 2 milyarı geçerken elektronik posta platformu Gmail'de de yaklaşık 1,7 milyar elektronik posta hesabı bulunuyor.

NORMALE DÖNDÜ

Alphabet'in sahibi olduğu Google tüm hizmetlerin kesintinin ardından normale döndü.

Google'ın YouTube, Gmail ve Google Drive gibi ürünlerinde küresel kesintiler yaşanmış ve kesintilerden dünya genelindeki binlerce kullanıcı etkilenmişti.

SOMETHİNG WENT WRONG HATASI NEDİR?

"Something went wrong" hatası Youtube'da herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında verilen "bir şeyler yanlış gitti" hatası olarak veriliyor.

Erişim sorunu yaşanan tüm Google hizmetleri:

Google arama

YouTube,

Gmail,

Google Drive,

Google Clasroom,

Google Play,

Google Home,

Google Meet

YouTube Music

Google Stadia

Google Hangouts

Google Takvim

Google Haritalar

Google Duo

Blogger

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!