Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

YHT tatilde 150 bin yolcu taşıyacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) bünyesinde faaliyet gösteren Yüksek Hızlı Tren'in (YHT) Kurban Bayramı tatili süresinde yaklaşık 150 bin yolcu taşıması bekleniyor.

YHT  tatilde 150 bin yolcu taşıyacak

Resmi tatilin 9 olarak açıklanmasıyla birlikte YHT'nin Ankara-Eskişehir ve Eskişehir-Ankara arasındaki seferlerinde biletler bayrama bir hafta kala tükendi. Bunun üzerine TCDD resmi sitesinden yaptığı duyuruyla bu hat üzerindeki ulaşıma ek sefer konulduğunu açıkladı. Yapılan duyuruda 12-13 ve 19-20 Ekim tarihlerinde karşılıklı birer ek sefer konulduğu ve ek sefer için biletlerin satışa sunulduğu bildirildi.

Bu arada, Ankara-Konya ve Eskişehir-Konya arasında bayram sebebi ile henüz bir bir bilet sıkıntısı yaşandığı belirtildi.

Şuanda Ankara-Eskişehir gidiş dönüş günde 10'ar sefer olarak hizmet veren YHT'nin bu hat üzerinde Kurban Bayramı tatili süresince yaklaşık 75 bin yolcu, Ankara-Konya gidiş dönüş ise yaklaşık 50 bin, Eskişehir-Konya yaklaşık 15 bin, ek seferlerle birlikte de toplamda yaklaşık 150 bin yolcu taşıması bekleniyor.

Bayram boyunca fiyatlarda bir artış veya indirim olmadığı da belirtilirken, Ankara-Eskişehir arasına başka ek sefer konulmayacağı öğrenildi.

Öte yandan Kurban Bayramı tatili süresince vatandaşlar otobüs firmalarında da bilet bulmakta zorlanırken, firmaların koyduğu ek seferlerde yerlerin bulunduğu kaydedildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!