Geri Yaralı köpek ameliyatla kurtarıldı

Yaralı köpek ameliyatla kurtarıldı

İzmit'te kimliği meçhul bir kişi tarafından kesici aletle karnında 30 santimlik yara açılıp ölüme terkedilen sokak köpeği, duyarlı vatandaşların haber vermesi üzerine tevedi edilerek hayata döndürüldü.

13 Aralık 2012 Perşembe, 15:00 - Yaşam
A
Yaralı köpek ameliyatla kurtarıldı

İzmit kent merkezinde vatandaşlar yerde acı içinde kıvranan ve karnında büyük bir kesik bulunan köpek olduğunu görünce, Büyükşehir belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne haber verdi. Olay yerine gelen ekipler karnında 30 santimi bulan, satır veya benzeri kesici bir cisimle vurularak açıldığı anlaşılan yara olan köpeği, Hayvan Barınağı Merkezi'ne götürdü. Burada veterinerler tarafından hemen ameliyata alınan sokak köpeği 45 dakika süren operasyonla kurtarıldı. Sokak köpeğinin operasyonun ardından su içip yemeğini yemeye başladığı öğrenildi.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Kartepe ve Gebze'de hizmete açılan hayvan barınağınde sokak hayvanlarına yönelik  kısırlaştırma, sahiplendirme, tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri verildiğini bildirdi. Bu gibi durumlarda vatandaşların zabıtaya haber vermelerini veya yaralı hayvanları kendilerinin getirebileceğini söyleyen belediye yetkilileri, geçen ay itibarıyla 2 bin 630 kısırlaştırma gerçekleştirilip bin 366 sokak hayvanına da tedavi hizmetinin verildiğini, 474 sokak hayvanının da sahiplendirildiğini bildirdi.

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 15:00
A