Geri Yalova'da müsilaj rüzgarın etkisiyle dağılıyor

Yalova'da müsilaj rüzgarın etkisiyle dağılıyor

Marmara Denizini etkisi altına alan ve çevreye büyük zararları olan müsilaj, Yalova denizi kıyılarında rüzgarın etkisiyle dağılmaya başladı.

10 Haziran 2021 Perşembe, 18:11 - Güncel
A
Yalova'da müsilaj rüzgarın etkisiyle dağılıyor

Müsilajın görüldüğü Marmara kıyısındaki kentlerden Yalova'da, merkez, Altınova, Çınarcık ve Armutlu ilçeleri sahilleri drone ile havadan görüntülendi.

Kent merkezi ve Altınova kıyıları ile açık denizde etkisini sürdürdüğü görülen müsilajın, özellikle Taşköprü belde sahilinde yoğun olarak birikmesi kayıtlara yansıdı.

Altınova tersaneler bölgesi kıyılarında da zaman zaman etkili olan müsilajın, rüzgarın etkisiyle açık denize sürüklendiği gözlendi.

Kentin önemli turistik merkezlerinden Çınarcık ve Armutlu ile Esenköy beldesi sahil kesimlerinde ise müsilajın etkili olmadığı ancak açık deniz yüzeyinde aralıklarla biriktiği görüldü.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının "Marmara Denizi Koruma Eylem Planı" kapsamında Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile belediyelerin destek verdiği müsilaj temizleme çalışmaları ise kentte devam ediyor.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


10 Haziran 2021 Perşembe, 18:11
A