Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vali'den öğrencilere 'İyiye kullanalım' tavsiyesi

Bolu Valisi İbrahim Özçimen tablet bilgisayar dağıttığı lise öğrencilerine, "Bunu iyiye kullanalım. Hadi aslanlarım" diyerek, bilgisayarlarını iyi amaçlı işlerde kullanmalarını istedi

Vali'den öğrencilere 'İyiye kullanalım' tavsiyesi

Bolu'da il genelinde fiber optik alt yapısı tamamlanmış liselerdeki öğretmen ve öğrencilere tablet bilgisayarları dağıtılmaya başlandı. Anadolu Öğretmen Lisesi'nde öğrenciler akıllı tahta ile uyumlu tablet bilgisayarlarını Bolu Valisi İbrahim Özçimen ile İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan'ın elinden aldılar. Vali Özçimen, 9-E sınıfında tablet bilgisayarları dağıtırken, öğrencilerden bilgisayarları iyi amaçlarda kullanmalarını tavsiye etti. Vali Özçimen, "Bilgisayarı iyi günlerde kullanın. Bu bilgisayar öyle bir alet ki, bu bilgisayar iyiye de yarıyor, kötüye de yarıyor. Aynı bıçak gibi, ateş gibi. Ateşle evde yakabilirsiniz, yemek de yapabilirsiniz. Bıçakla elde kesebilirsiniz, iyi şeyler de yapabilirsiniz. Bunu iyiye kullanalım. Hadi aslanlarım benim" dedi.

Bolu'da il genelinde 2012 yılı itibariyle 16 lisede 416 adet akıllı tahta kurulumunun yapıldığını söyleyen Vali Özçimen, "Bu tahtaların 134 tanesine fiber optik bağlantı gerçekleşti. 4 lisemizde görev yapan 178 öğretmenimize ve 611 9'uncu sınıf öğrencimize dağıtılmak üzere yedek tabletlerle birlikte toplam 828 tablet bilgisayar gönderildi" diye konuştu.

Vali Özçimen tablet bilgisayarları dağıttıktan sonra kimya dersine katılıp öğrencilerle birlikte dersi dinledi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!