Geri Usain Bolt'tan üzücü haber!

Usain Bolt'tan üzücü haber!

Usain Bolt, diz ardı kirişindeki sakatlığından dolayı ülkesinde düzenlenecek IAAF Dünya Challenge Buluşması'na katılamayacak.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 09:58 - Spor
A
Usain Bolt'tan üzücü haber!

Erkekler 100 ve 200 metrenin olimpiyat şampiyonu Jamaikalı sprinter Usain Bolt'un, diz ardı kirişindeki sakatlığından dolayı ülkesinde düzenlenecek IAAF Dünya Challenge Buluşması'na katılamayacağı belirtildi.

Usain Bolt'un internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, olimpiyatlarda 6 şampiyonluğu bulunan, 100 ve 200 metre dünya rekortmeni sprinter, cumartesi günü başkent Kingston'da düzenlenecek 200 metre yarışından çekildi. 26 yaşındaki Bolt, adalesindeki gerilmenin ileri boyutta olmadığını ve yakında pistlere dönmeyi umduğunu belirterek, "Kendi seyircimin önünde yarışma fırsatını  kaçırdığım için hayal kırıklığı yaşıyorum" ifadesini kullandı.

Bolt'un diz ardı kirişinde gerginlik hissettiği, antrenörü Glen Mills ile durumu değerlendirdikten sonra sezonun henüz başındayken herhangi bir risk almak istemediği kaydedildi.

Jamaikalı atletin 8 Mayıs'ta Cayman Adaları'nda yapılacak yarışta koşmasının beklendiği ancak son kararı, yarış öncesinde vereceği ifade edildi.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 09:58
A