Geri Ünlü oyuncu Ece Hakim, en başarılı 25 Türk öğrenci arasında yer alıyor!

Ünlü oyuncu Ece Hakim, en başarılı 25 Türk öğrenci arasında yer alıyor!

Harvard Üniversitesi'ni kazandıktan sonra rol aldığı diziden ayrılarak Amerika'ya yerleşen oyuncu Ece Hakim, geçtiğimiz mayıs ayında da mezun olmuştu. Genç isim, 2021 yılında ABD üniversitelerinde başarı gösteren 25 Türk öğrencisinden biri oldu.

22 Temmuz 2021 Perşembe, 21:32 - Magazin
A
Ünlü oyuncu Ece Hakim, en başarılı 25 Türk öğrenci arasında yer alıyor!

BAŞARILI 25 TÜRK ÖĞRENCİ ARASINDA

Türkiye'den ABD'ye giden öğrencilerin, 4 üzerinden minimum 3.7 not ortalamasıyla mezun olması ve üstün liderlik özellikleri değerlendirildi.

Harvard Üniversitesi'nden mezun olan Ece Hakim, aynı zamanda tarih alanında yandal da yaparak başarılı yüzde 10'luk dilime girdi. Oyuncu ayrıca Summa Cum Laude Onur Ödülü alarak listede en başarılı 25 öğrencinin arasında yer aldı.

Öte yandan güzel oyuncu, mezun olduğunu "Lisedeki en yakın arkadaşım bana bu ayıcığı hediye ettiğinden beri Harvard'a gitmek benim hayalimdi. Bugün Harvard'dan mezun oldum!" diyerek müjdeli haberi sevenleriyle paylaşmıştı.

ECE HAKİM KİMDİR NERELİ KAÇ YAŞINDA?

Ece Hakim 1998 tarihinde İstanbul'da doğdu. Lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi'nden tamamladı. Oyunculuk mesleğine yeteneği olduğunu fark eden ailesi tarafından oyuncu olması için yönlendirilen Hakim, bu sayede günümüzdeki popüleritesini yakaladı. İlk olarak 'Anlat İstanbul' adlı projede rol aldıktan sonra daha birçok projede rol almaya devam etti. Hakim'in Umutsuz Ev Kadınları dizisindeki Gamze rolüyle yıldızı parladı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrılan Ece Hakim şimdi Harvard Üniversitesi'nde psikoloji okuyacak.

ECE HAKİM'iN ROL ALDIĞI PROJELER

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - ZeynoUmutsuz Ev Kadınları - GamzeAşk ve Ceza - LaraGece Gündüz - LaleAvrupa Yakası - İlksenKelebek Çıkmazı - Şeydaİyi ki Varsın - AymelekCandan Öte - Küçük GülenYağmur Zamanı - Naz

Diğer Magazin Haberleri için tıklayın


22 Temmuz 2021 Perşembe, 21:32
A