Geri UEFA Tahkim üyelerine dava

UEFA Tahkim üyelerine dava

Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Deniz Aytöre, yaptığı konuşmasında UEFA Tahkim Kurulu üyelerine dava açacaklarını söyledi.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 10:10 - Spor
A
UEFA Tahkim üyelerine dava

Habertürk'e konuşan Aytöre, "Fenerbahçe'nin UEFA'daki yargılaması 4 maçla başladı. 4 maçla yargılanıyorken davanın bir noktasında 8 maça çıkıyorsa ek savunma istenmesi lazım. Bu da yapılmadı. Niye savunmamızı istemiyorsun? Ben de ona göre tanık getiririm. Bu davadaki bu sonuç, fezlekenin ve iç yazışmaların eseri. Böyle bir yargılama yaptıkları için Tahkim Kurulu'nun tüm üyeleri hakkında dava açacağız. Böyle yargılama yapılmaz. Yargılanmadığınız maçlardan ceza alıyorsunuz. Ayrıca UEFA bize, 'Siz yalan taahhütte bulundunuz. Bu taahhüt nedeniyle size ceza veriyoruz' diyor. Bizim taahhütü verdiğimiz tarih 5 Mayıs 2011. Bu tarihte hakkımızda hiçbir şike soruşturması yok ve taahhütü vermemiz kadar da doğal bir şey olamaz." dedi.

Aytöre; "Biz soruşturmayı ne zaman öğrendik? 3 Temmuz 2011'de. UEFA'ya gönderilen polis fezlekesinin tarihi ne? 5 Temmuz 2011. İşte bu fezlekeyle UEFA'yı yönlendirirsen sonucu da bu olur" diye konuştu.

Aytöre, spor hukukçularına da "Televizyonlarda boy göstermeye başladılar. Ellerinde karar metni olmadan bu yorumları yapmaları yanlışın ötesinde ahlaksızlıktır. Bunun gereğini yapacağız" diyerek tepki gösterdi.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 10:10
A