Geri UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinin Portekiz'e alındığını açıkladı

UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinin Portekiz'e alındığını açıkladı

UEFA, 29 Mayıs'ta İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finalinin Portekiz'e alındığını açıkladı.

13 Mayıs 2021 Perşembe, 13:37 - Spor
A
UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinin Portekiz'e alındığını açıkladı

İngiliz hükümetinin Türkiye'yi kırmızı listeye dahil etmesinin ardından taraftarların seyahat edemeyecek olması hatta seyahat edeceklere İngiltere'ye dönüşte 10 gün karantina şartı koymasından dolayı iki kulüp UEFA'ya finalin Wembley Stadı'nda oynanması için başvuru yapmıştı. 

Yapılan görüşmelerde bazı konularda iki heyet arasında anlaşma sağlanamadığı da öğrenilirken, ortaya atılan yeni bir iddiaya göre finalin, İngiltere'nin seyahat edilebilecek ülkeler arasında gösterdiği Portekiz'de veya Rusya'da oynanması söz konusuydu. 

2022 finalinin St. Petersburg'da oynanacak olmasını hesaba katan UEFA İstanbul ile St. Petersburg'un ev sahipliğini yer değiştirmeyi de planlıyor. UEFA ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı olan 2023 yılı seçeneğini de masaya koydu. TFF ise henüz tekliflere bir yanıt vermedi. 

İngiltere hükümeti koronavirüs nedeniyle yurt dışı seyahatlerde 12 ülke hariç tüm ülkeleri kırmızı listeye aldı. Aralarında Türkiye, İspanya, Fransa ve İtalya gibi başlıca tatil ülkelerinin de yer aldığı kırmızı listedeki ülkelerden dönenlerin 10 günü otelde karantinada geçirmeleri gerekecek.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


13 Mayıs 2021 Perşembe, 13:37
A