Geri TikTok'ta 'süt kasası' videosuna yasak geldi!

TikTok'ta 'süt kasası' videosuna yasak geldi!

Süt kasası akımına karşı uzmanlardan peş peşe uyarılar gelince TikTok harekete geçti. Uzmanların "Merdivenden düşmekten daha kötü" olarak belirttiği bu akımın videoları artık TikTok'ta paylaşılmayacak.

01 Eylül 2021 Çarşamba, 21:08 - Teknoloji
A
TikTok'ta 'süt kasası' videosuna yasak geldi!

TikTok'ta yayınlanan tehlikeli akımların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak oldukça popüler olan bir akıma karşı uzmanlar peş peşe uyarılarda bulundu. 

"SÜT KASALARINDAN DÜŞEN İNSANLARIN VİDEOLARI YAYINLANMAYACAK"

TikTok'ta popüler olan tehlikeli şekilde istiflenmiş ve sağlam olmayan süt kasalarından düşen insanların videoları artık yayınlanmayacak.

Doktor ve sağlık kurumlarının, 'Milk Crate Challenge' adı verilen akımın yaşamı tehdit eden olası yaralanmalara neden olabileceği konusunda uyarıları sonucunda TikTok videoları kaldırma sürecinde olduğunu doğruladı. TikTok sözcüsü Fast Company bu tür videoları platformlarından kaldıracaklarını şu sözlerle açıkladı:

"Tehlikeli eylemleri teşvik eden veya yücelten içeriği yasaklıyor ve bu tür içeriklerin oluşmasını önlemek ve insanları caydırmak için bu videoları yayından kaldırıyoruz. Herkesi ister çevrimiçi ister çevrimdışı olsun davranışlarında dikkatli olmaya teşvik ediyoruz." 

Diğer Teknoloji ve Bilim Haberleri için tıklayın


01 Eylül 2021 Çarşamba, 21:08
A