Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tesla CEO'su Elon Musk'ın 1 Nisan şakası gerçek oldu

2018'de alev makinesi satan ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, bu seferde tekila işine girdiğini duyurdu. Şirketin CEO'su Elon Musk'ın 2 yıl önce 1 Nisan şakası olarak duyurduğu Tesla tekilalar, 250 dolardan satışa çıktı ve kısa sürede tükendi. Şimşek şeklindeki şişelerde satışa çıkan Tesla'nın tekilaları ABD'de New York, Kaliforniya ve Washington bölgelerinde satışa çıktı

Tesla CEO'su Elon Musk'ın 1 Nisan şakası gerçek oldu

Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın 2 yıl önce duyurduğu 'tekila' projesi gerçek oldu. Şirketin 250 dolarlık şişelerde satışa çıkardığı ve Nosotros Tequila tarafından Tesla'ya özel üretilen tekilalar kısa bir sürede tükendi.

Şimşek şeklindeki şişelerde satışa çıkan Tesla'nın tekilalarının tek seferlik satışa sunulduğu kaydedildi. Şişelerin sadece ABD sınırları içindeki New York, Kaliforniya ve Washington bölgelerinde satışa çıktığı da verilen bilgiler arasında.

Musk, 2018'de 1 Nisan şakası olarak 'Teslaquila' ismini ortaya atmıştı. Aynı yılın Ekim ayında 'Teslaquila'yı bugünkünden farklı bir şişede sergileyen Musk, o dönem Meksika Tekila Düzenleme Konseyi'nin tepkisi ile karşılaşmıştı. Konsey, "Teslaquila" adının tekila kelimesini çağrıştırdığını ve tekilanın korumalı bir kelime olduğunu savunmuştu.

Musk'ın elektrikli araç dışında tek seferlik farklı ürünler satması yeni değil. Milyarder iş adamının The Boring Company isimli şirketi, 2018'de 500 dolar fiyat etiketi ile alev makinesi satmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!