Geri TBMM'ye kanun teklifi: Çift doz aşı olmayan toplu alanlara girmesin

TBMM'ye kanun teklifi: Çift doz aşı olmayan toplu alanlara girmesin

CHP Milletvekili Fikret Şahin, koronavirüse karşı çift doz aşı olmayan vatandaşların toplu alanlara girmelerinin kısıtlanması için TBMM'ye kanun teklifi verdiği duyuruldu.

27 Ağustos 2021 Cuma, 09:39 - Siyaset
A
TBMM'ye kanun teklifi: Çift doz aşı olmayan toplu alanlara girmesin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir milletvekili Fikret Şahin, çift doz aşı olmayanların toplu alanlara girmemesi için kanun teklifi verdi.

Koronavirüs salgınından hayatını kaybedenlerin büyük bölümünün aşısızlar olduğunu hatırlatan Fikret Şahin, "Pandemiye karşı tek silahımız aşı, toplumsal aşılama olmadan pandeminin üstesinden gelmek mümkün değil" dedi.

14 Ocak'tan bu yana yurt genelinde yürütülen aşılama kampanyası üzerinden geçen sekiz ayda toplumun ancak yüzde 42'sinin aşılanabildiğini anımsatan CHP'li Şahin, şunları ifade etti: 

"Aşılama faaliyeti, hem bireyleri hem de toplumun tamamını bulaşıcı hastalıklardan korumaya yönelik en etkili koruyucu sağlık tedbiridir. Ancak ülkemizde sırası gelmesine rağmen aşısını olmayan 20 milyonun üstünde vatandaşımız bulunmaktadır. Bu da pandeminin etkisini devam ettirmekte, yeni varyantların yayılmasına neden olmaktadır." 

Diğer Siyaset Haberleri için tıklayın


27 Ağustos 2021 Cuma, 09:39
A