Geri Soruyu beğenmeyen Başbakan, gazetecilere dezenfektan sıktı

Soruyu beğenmeyen Başbakan, gazetecilere dezenfektan sıktı

Basın toplantısı sırasında kabine değişikliği ile ilgili sorudan rahatsız olan Tayland Başbakanı Prayut Chan-o-cha, gazetecilere dezenfektan sıkarak karşılık verdi.

09 Mart 2021 Salı, 23:59 - Dünya
A
Soruyu beğenmeyen Başbakan, gazetecilere dezenfektan sıktı
02:13 Soruyu beğenmeyen Başbakan, gazetecilere dezenfektan sıktı

İLGİLİ VİDEO

Soruyu beğenmeyen Başbakan, gazetecilere dezenfektan sıktı

Tayland Başbakanı Prayut Chan-o-cha, başkent Bangkok'ta bulunan Hükümet Konağı'nda basın toplantısı düzenledi. 3 bakanının geçen ay mahkeme tarafından 2013 ila 2014 yılları arasındaki protesto faaliyetlerinden ötürü isyan nedeniyle suçlu bulunmalarının ardından Chan-o-cha'ya yeni bakanların ne zaman seçileceği soruldu. Gazetecinin sorusuna kızan Başbakan Chan-o-cha, gazetecilerin suratlarına el dezenfektanı sıkarak basın toplantısını bitirmeyi tercih etti.

Başbakan Chan-o-cha'nun basınla arasının iyi olmadığı biliniyor, daha önce de kameramanlara muz kabuğu fırlatmıştı.

TAYLAND'DA PROTESTOLAR SÜRÜYOR

Tayland'da muhalifler, 2019 genel seçiminin ardından İleri Gelecek Partisi'nin kapatılıp meclisten ihraç edilmesi üzerine protestolara başlamış, askeri vesayet ve monarşi karşıtı grupların katılımıyla protestolar farklı bir boyuta taşınmıştı. Tayland'da çoğunluğu gençlerden oluşan siyasi hareket, geçtiğimiz yıldan bu yana hükümetin istifasını ve monarşide reform yapılması yönünde çağrılarına devam ediyor.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


09 Mart 2021 Salı, 23:59
A